Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

3 osvědčené způsoby, jak snadno a rychle připravit jídlo na dovolené

3 osvědčené způsoby, jak snadno a rychle připravit jídlo na dovolené
ZDROJ: Apetit

Chystáte se na dovolenou, kde bude příprava jídla ve vaší režii? Užijte si volné dny naplno s našimi tipy na rychlé obědy i večeře. Poradíme vám, co a jak připravit předem a na co vám bude stačit malá kuchyňka v kempu.

Dopřejte si klidnou dovolenou, i když bude příprava jídla převážně na vás. Máme pro vás spoustu tipů, jak si na dovolené dopřát odpočinek i přesto, že vás čeká vaření pro celou rodinu.

1. Navařit a zavařit aneb jak nepodcenit přípravu

Na vydatné obědy pro hladové strávníky se připravte předem. Hodit se vám budou jídla, která se dají kombinovat s různými přílohami. Co s sebou navařit a zavařit?

  • Maso ve vlastní šťávě: Sklenici masa můžete připravit jak z kuřecího, vepřového, tak i hovězího masa. Stačí jen dodržet hygienické zásady a maso důkladně zavařit.
  • Omáčky: Rajskou či svíčkovou omáčku nebo třeba kuře na paprice můžete také zavařit. Na dovolené se vám to bude náramně hodit s koupenými těstovinami nebo hotovým knedlíkem. Na těstoviny se hodí také italské sugo, které můžete využít ve více receptech.
  • Polévky: Připravte si s sebou silný vývar, hustou bramboračku nebo krémovou květákovou polévku. Zkrátka železnou zásobu z lehkých jídel, která jen rychle ohřejete v mikrovlnce a připravíte tak rychlou večeři po návratu z pláže. 

2. Příprava jídel s minimem času i nádobí

Připravte si jídelníček alespoň pěti rychlých a snadných jídel, která bez problémů uvaříte na dovolené s omezeným časem i nádobím. Ve vaší cestovní zásobě by tak neměly chybět trvanlivé potraviny jako těstoviny, kuskus, bulgur nebo quinoa. S jídelníčkem vám mohou pomoci naše tipy:

  • Těstovinový salát: Na místním trhu nakupte čerstvou zeleninu a smíchejte ji s oblíbenými těstovinami a tuňákem.
  • Kuskus se sušenými rajčaty: Kuskus je výborná všestranná surovina na cesty, kterou připravíte za pár minut. Se sušenými rajčaty tvoří skvělou kombinaci, kterou stačí jen ozdobit čerstvou petrželkou či strouhaným parmezánem.
  • Bulgur: Podobně všestranný je také bulgur, který jsme v receptu vylepšili o pečené papriky. Ty můžete připravit i na ohni, nebo je z receptu vynechat a přidat papriku čerstvou nebo jiné oblíbené suroviny.
  • Obědový sendvič: Připravte rodině rychlý sendvič do ruky. Pokud vás neláká nejjednodušší kombinace šunky a sýra, zkuste toastový chléb potřít pomazánkou z konzervované cizrny. Tu stačí jen rozmixovat, případně s trochou síly rozmačkat.
  • Rizoto: Nakupte nebo natrhejte rajčata a uvařte dokonalé letní rizoto do 30 minut. Základem tohoto receptu je dále rýže a olej, ostatní ingredience případně hravě nahradíte či můžete vynechat.  

3. Vybavte se konzervami

Do tašky s jídlem nezapomeňte přihodit také konzervovaného tuňáka nebo fazole v rajčatové omáčce. Hodit se vám budou také krájená rajčata či konzervovaná kukuřice. Jaká jídla si z konzervovaných potravin připravit?

Pod tímto článkem na vás čeká spoustu dalších tipů na rychlá a chutná jídla, která snadno připravíte na dovolené, nebo je můžete zavařit s sebou.

Zdroje informací: Časopis Apetit, Eating Well

Skryt pre seznam

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč