Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Velký výběr luštěninových jídel, které si zamilujete. Vyzkoušejte třeba fazolové placičky nebo dhal z červené čočky

Velký výběr luštěninových jídel, které si zamilujete. Vyzkoušejte třeba fazolové placičky nebo dhal z červené čočky
ZDROJ: Apetit

Luštěniny bychom měli mít v jídelníčku minimálně dvakrát týdně, ale jen málokdo toto pravidlo vyvážené stravy dodržuje. Pod článkem najdete 21 receptů, se kterými si čočku, fazole, cizrnu a další luštěniny jistě oblíbíte.

Cizrna, módní surovina

Z cizrny vaří v současnosti prakticky každá moderní restaurace. Na růstu její popularity se podílí kromě jejího varibilního využití i to, že je skvělou náhradou masa. V našem výběru pod článkem najdete spoustu originálních cizrnových receptů.

Super dvojka čočka a hrách

V České tradiční kuchyni mají své čestné místo čočka a hrách. Hodně lidí je má však spojené s ne příliš vábnými jídly ze školní jídelny, přitom je to škoda. Hravě z nich připravíte vynikající super zdravá jídla.

  • Dobrou polévku připravíte prakticky z každé z nich. V mrazivých dnech často rádi saháme po klasické česnečce, čočkovo-česneková polévka zahřeje snad ještě lépe a navíc podpoří zvýšení imunity. Za vyzkoušení stojí polévka ze žlutého hrachu.
  • Skvělé jsou různé druhy čočkových salátů, v našem výběru najdete jeden na každý den. 
  • I čočka lze připravit na sladko, vyzkoušejte třeba sušenky z červenočočkové mouky.

Fazole a maso

Luštěniny a maso, silná dvojka nabitá bílkovinami, které vám dodají energii na celý den. Recepty jako chili con carne (případně sin carne) bychom mohli vařit pořád dokola, zkuste ale do svého repretoáru zařadit i další hitovku. 

  • Fazole můžete napřílad kombinovat s krůtím masem. Vyzkoušejte krůtí prsa s fazolemi a quinoou. Fazole obsahují nízké množství tuku, zároveň ale dobře zasytí.

Saláty, po kterých nebudete hladovět

Kromě vlákniny a bílkovin obsahují luštěniny také sacharidy, díky kterým skvělé zasytí. Přidáte-li je do salátu, vytvoříte perfektní sytou večeři. Připravte si rýžovo-čočkový salát s červenou řepou, využijete ho jako lehký samostatný chod, ale i jako zajímavou přílohu.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam
Autor: eva.ticha