Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2018/11

V listopadu už se ochlazuje a my se začínáme poohlížet po hřejivých a hutných jídlech, která nám dodají energii v následujících sychravých měsících. Opouštíme lehké letní saláty a zmocňuje se nás chuť na něco vydatnějšího. Není divu, že naši předkové slavili touto dobou hned několik posvícení. Vzdali jsme jim hold variací na martinskou husu v podobě noblesní galantiny. A protože letos slavíme sto let od vzniku republiky, připravili jsme celé číslo v česko-slovenském duchu. Na některé tradiční recepty jsme se podívali novýma očima, a tak v Apetitu najdete třeba klasické dezerty z cukrárny přeměněné v poháry plné chuti. K jiným receptům se vracíme s pokorou a nostalgií, ať už jsou to hrnkové buchty na plech, které nás rázem přenesou do máminy kuchyně, nebo třeba škubánky či čočková polévka, které poslouží jako ochutnávka z naší chystané kuchařky Česko & Slovensko z edice Best of Apetit.

Apetit, napsáno s chutí.

 

Upoutávky z Apetitu

Učíme se od mistra

Novým seriálem Apetitu vás bude od listopadového čísla provázet Pavel Býček, šéfkuchař s domácí i zahraniční michelinskou zkušeností. V receptech krok za krokem se zaměří na základní i méně obvyklé kuchařské techniky, protože když ovládnete techniku, můžete si recept vymyslet i sami… Tentokrát se s Pavlem naučíte konfitovat vepřový bůček a k tomu upravit mrkev na tři různé způsoby. 

Svatomartinské hody

Vykostit husu není úplně úkol pro začátečníky, ale zároveň ani důvod k obavám. Ve Škole vaření vám ukážeme, jak na to, a vy si pak můžete připravit báječnou husí galantinu s kaštanovou nádivkou a topinamburovým doprovodem, který posvícenské menu odlehčí. Z husích kostí navíc uvaříte tradiční polévku kaldoun a hodování zakončíte božskými jablečnými lívanci. 

Poháry plné tradičních zákusků

Dekonstruované laskonky nebo krtkův dort do sklenice – pokud jste povahy hravé nebo se vám jen nechce pustit do klasické cukrařiny a pomocí sáčku s řezanou špičkou, tvořítek, ráfků a formiček vyrábět dezerty jeden jako druhý, navrstvěte komponenty na své nejoblíbenější zákusky do pohárů a rozdejte lžičky! 

Musíme zajet na chatu

Víkendové cesty na chatu už patří mezi naše národní tradice. Milujeme setkávání s rodinou i přáteli kolem stolu vyneseného na palouk před chatičkou, milujeme večery při táboráku a rána, kdy se brouzdáme s košíkem po lese. Milujeme i popojíždění se sekačkou a řezání dříví před zimou. A milujeme jídla, která připravíme i v polních podmínkách, a přesto se jich můžeme ujíst, jak jsou dobrá. Po pečených křidýlkách nebo hrncovém hruškovém koláči se na chatě jen zapráší. 

Recepty z vydání

Konfitování: Vepřové s mrkví

V nové škole vaření, kterou povede skvělý šéfkuchař Pavel Býček, se každý měsíc naučíte jednu ze základních kuchařských...

Přidat komentář