0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dokonalá dětská party – jak zapojit děti do příprav

Kinder party
ZDROJ: S O C I A L . C U T/Unsplash
sdílet:

Ať už jde o narozeninovou oslavu nebo chcete jen děti odměnit za skvělé výsledky ve škole, vyzkoušejte naše tipy, díky kterým snadno připravíte dětskou party snů. Zapojte své ratolesti do výroby domácích dobrot pro hosty, pak už se stačí jen vybavit dostatečnou dávkou dobré nálady a trpělivosti a dopřát dětem, ať si svou sešlost užijí!

Oslava narozenin se bez dortu neobejde. Zkuste oslavence a dětské hosty překvapit netradičním pruhovaným dortem. V našem receptu najdete také návod na fondánovou mašli. Z vyváleného fondánu také snadno vykrojíte třeba autíčko nebo vytvoříte obličej Pokémona

Slavnostní přípitek

Ani dětská party se neobejde bez kvalitních drinků. Na přípitek sáhněte po bublinkách, které lze buď koupit, nebo vyrobit.

 • Vlastní perlivý drink či limonádu vykouzlíte za pomoci výrobníku sody a domácího sirupu.
 • Radost budou mít děti i z nealkoholické varianty klasického punče.

Sladký catering

Děti sladké zkrátka milují. Ve slavnostní den tak často spořádají více sladkostí, než je zdrávo. Domácí výrobou sladkostí zajistíte, že přísun cukru bude alespoň částečně pod kontrolou.

 • Připravte dětem sušenky, karamelky nebo třeba sladký křupavý popcorn - bez umělých barviv a konzervantů.
 • Dětská party je hravou zábavou, proto se na stole budou skvěle vyjímat například linecké karty pro mlsné karbaníky.

Slané chroupání

Vyměňte mísy plné kupovaných chipsů a křupek za domácí brambůrky, parmazánové krekry nebo máslové krekry s mořskou solí či sýrovo-paprikové tyčinky.

 • Pokud se nebojíte lehce orientální chuti, rozhodně vyzkoušejte také smažené mrkvové lupínky s římským kmínem. Jejich sladko-slaná chuť padne do noty nejen dětem.
 • Zajímavým zpestřením pro děti může být i falafel.

Kanapky na chuť i pozdní hlad

V den oslav často není prostor pro vaření večeře a děti kvůli nepřetržitému zobání většinou ani nemají hlad.

 • Proto zkuste pohoštění spojit s opravdovým jídlem a připravit například chutné a nutričně vyvážené chlebíčky či jednohubky s domácí pomazánkou.
 • Skvěle se hodí například pomazánka z pečených paprik.

Tipy pro snadné plánování

 • Nejprve si rozvrhněte počet porcí, které budete připravovat, aby každý mohl ochutnat. Podívejte se, s kolika porcemi se počítá v receptu a dle toho optimálně navyšte množství surovin při nákupu.
 • Den předem připravte dort, pomazánky a sladkosti.
 • Zaměřte se na dostatek nádobí a příborů, aby měly děti z čeho jíst a pít.
 • Jídlo a pití podávejte tak, aby se děti mohly v maximální míře obsloužit samy (čepování limonády, jídlo á la finger food, které děti rády uzobávají).
 • Vše podávejte formou rautu.

Zapojte děti do příprav

Na svůj den D se děti rády zapojí do příprav. Jestli vás nenapadá, s čím by mohly pomoct, podívejte se na několik našich osvědčených tipů:

 • Dejte dětem na výběr seznam možných pokrmů a nechte je sestavit vlastní party menu.
 • Raut je třeba doplnit kartičkami s obrázky rautového menu. Nechte děti kreativně řádit, ať vyrobí kartičky dle své fantazie.
 • Děti si snadno poradí s vykrajováním sušenek, šleháním krému na dort, mícháním pomazánek nebo třeba zdobením dortu nebo chlebíčků.

Související články

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
 • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
 • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...
Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti
 • Zajímavosti

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti

Pozitivní účinky kombuchy na lidský organismus jsou známy již tisíce let. Jedná se o fermentovaný nápoj, který je díky živým kulturám bohatý na probiotika, antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Jak si kombuchu připravit doma? ...
AD
Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!
 • Nakupujeme

Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!

Věděli jste, že domácnosti jsou odpovědné až za 53 % potravinového odpadu? Tento alarmující údaj, zveřejněný organizací Zachraň jídlo, nám může posloužit jako odrazový můstek ke změně. Naučíme-li se lépe hospodařit, bude to mít pozitivní...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč