Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Týdenní úsporná kuchařka 35. díl: Rychlé placky, klasický hot dog i ovesná kaše naslano

Týdenní úsporná kuchařka 35. díl: Rychlé placky, klasický hot dog i ovesná kaše naslano
ZDROJ: Apetit

Růst cen nenahrává nákupům drahých surovin, a tak jsme se rozhodli, že vám každý týden připravíme sedm skromných receptů, podle kterých můžete každý den uvařit nebo se alespoň inspirovat. Pojďte s námi vařit za pár korun, ale přesto chutně a výživně!

1. Jogurtové placky z pánve

Jogurtové placky připomínají arabský chléb, ale na rozdíl od něj nemusí kynout, čímž ušetříte minimálně hodinu času. Navíc je lze připravit jak na pánvičce, tak také na grilu.

  • Smetanový sýr dochuťte podle vlastních chuťových preferencí a dostupných zdrojů čerstvých bylinek a koření. Tyto placky rozhodně zasytí, ale nebude vám po nich těžko.

2. Bramborovo-pažitková polévka

Že se nejedná o klasickou bramboračku, je patrné už na první pohled. V této světlé polévce se výborně vyjímá najemno nakrájená čerstvá pažitka, která jí zároveň dodává mírně štiplavou chuť.

  • Brambory ji zahustí, smetana zjemní a fialové květy bylinky krásně ozdobí. Další lákavý efekt vytvoříte tím, že před servírováním položíte navrch rozpůlené vařené vejce řezem vzhůru.

3. Ovesná kaše s hráškem a fazolkami

Že znáte ovesnou kaši jen nasladko? Pak věřte, že i tuto slanou variantu si zamilujete. Kromě její výborné chuti a velmi rychlé přípravy je třeba vyzdvihnout i zdravotní benefity ovesných vloček. Jsou plné energie, vitamínů, minerálů a také velmi důležité vlákniny, která podporuje správnou funkci střev.

  • Kaši můžete stejně jako my doplnit o opečené špekáčky a volské oko nebo třeba na cibulce osmaženou směs lesních hub.

4. Špagety s rajčatovou omáčkou & masovými koulemi

Také už jste se nemohli dočkat prvních rajčat ze zahrádky a teď už po několikáté sklizni přemýšlíte, co s nimi? Rozhodně vyzkoušejte tyto špagety s masovými kuličkami v rajčatové omáčce. Zamilují si je nejen dospělí, ale také děti.

5. Mrkev s cizrnou po marocku

O tom, že cizrně sluší orientální koření, není pochyb. Zářným důkazem je třeba velmi oblíbená pomazánka hummus, ale i celá řada jídel, jako například tento recept.

  • Pro někoho může být nákladné pořizovat tolik druhů cizokrajného koření, ale sami uvidíte, že v některých z dalších dílů týdenní úsporné kuchařky pro ně najdeme využití. Případně se v obchodě poohlédněte po nějaké již hotové směsi, obsahující již zmíněná koření.

6. Klasický hot dog

Zde se skutečně nejedná o klasický párek v rohlíku, ale o poctivý hot dog se sterilovaným zelím, cibulkou a nakládanou okurkou. Jde o skutečně velmi rychle připravené jídlo především ve chvílích, kdy se vám nechce zdlouhavě postávat u trouby nebo sporáku.

  • A navíc pokud si právě teď užíváte zavařovací sezonu, jako většina z nás, věříme, že o čerstvé nakládačky v těchto dnech rozhodně nouzi nemáte.  

7. Brokolicovo-květáková rýže s kuskusem a opékaným sýrem

Kuskus se zeleninovou rýží řadíme v našem hodnocení do kategorie „velmi snadné“. O důvod víc, proč ho vyzkoušet. Ingredience jsou lehce stravitelné, takže se i v těch největších vedrech nemusíte obávat nacpaného břicha.

  • Citronová kůra a šťáva dodá směsi svěžest a sýr halloumi zasytí. Naprosto vyladěná kombinace i pro ty nejteplejší letní dny.

Zdroj informací: Apetit

Skryt pre seznam
Autor: KatkaVavrova

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč
Dostupný
399 Kč
239 Kč