Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Týdenní úsporná kuchařka 35. díl: Rychlé placky, klasický hot dog i ovesná kaše naslano

Týdenní úsporná kuchařka 35. díl: Rychlé placky, klasický hot dog i ovesná kaše naslano
ZDROJ: Apetit

Růst cen nenahrává nákupům drahých surovin, a tak jsme se rozhodli, že vám každý týden připravíme sedm skromných receptů, podle kterých můžete každý den uvařit nebo se alespoň inspirovat. Pojďte s námi vařit za pár korun, ale přesto chutně a výživně!

1. Jogurtové placky z pánve

Jogurtové placky připomínají arabský chléb, ale na rozdíl od něj nemusí kynout, čímž ušetříte minimálně hodinu času. Navíc je lze připravit jak na pánvičce, tak také na grilu.

  • Smetanový sýr dochuťte podle vlastních chuťových preferencí a dostupných zdrojů čerstvých bylinek a koření. Tyto placky rozhodně zasytí, ale nebude vám po nich těžko.

2. Bramborovo-pažitková polévka

Že se nejedná o klasickou bramboračku, je patrné už na první pohled. V této světlé polévce se výborně vyjímá najemno nakrájená čerstvá pažitka, která jí zároveň dodává mírně štiplavou chuť.

  • Brambory ji zahustí, smetana zjemní a fialové květy bylinky krásně ozdobí. Další lákavý efekt vytvoříte tím, že před servírováním položíte navrch rozpůlené vařené vejce řezem vzhůru.

3. Ovesná kaše s hráškem a fazolkami

Že znáte ovesnou kaši jen nasladko? Pak věřte, že i tuto slanou variantu si zamilujete. Kromě její výborné chuti a velmi rychlé přípravy je třeba vyzdvihnout i zdravotní benefity ovesných vloček. Jsou plné energie, vitamínů, minerálů a také velmi důležité vlákniny, která podporuje správnou funkci střev.

  • Kaši můžete stejně jako my doplnit o opečené špekáčky a volské oko nebo třeba na cibulce osmaženou směs lesních hub.

4. Špagety s rajčatovou omáčkou & masovými koulemi

Také už jste se nemohli dočkat prvních rajčat ze zahrádky a teď už po několikáté sklizni přemýšlíte, co s nimi? Rozhodně vyzkoušejte tyto špagety s masovými kuličkami v rajčatové omáčce. Zamilují si je nejen dospělí, ale také děti.

5. Mrkev s cizrnou po marocku

O tom, že cizrně sluší orientální koření, není pochyb. Zářným důkazem je třeba velmi oblíbená pomazánka hummus, ale i celá řada jídel, jako například tento recept.

  • Pro někoho může být nákladné pořizovat tolik druhů cizokrajného koření, ale sami uvidíte, že v některých z dalších dílů týdenní úsporné kuchařky pro ně najdeme využití. Případně se v obchodě poohlédněte po nějaké již hotové směsi, obsahující již zmíněná koření.

6. Klasický hot dog

Zde se skutečně nejedná o klasický párek v rohlíku, ale o poctivý hot dog se sterilovaným zelím, cibulkou a nakládanou okurkou. Jde o skutečně velmi rychle připravené jídlo především ve chvílích, kdy se vám nechce zdlouhavě postávat u trouby nebo sporáku.

  • A navíc pokud si právě teď užíváte zavařovací sezonu, jako většina z nás, věříme, že o čerstvé nakládačky v těchto dnech rozhodně nouzi nemáte.  

7. Brokolicovo-květáková rýže s kuskusem a opékaným sýrem

Kuskus se zeleninovou rýží řadíme v našem hodnocení do kategorie „velmi snadné“. O důvod víc, proč ho vyzkoušet. Ingredience jsou lehce stravitelné, takže se i v těch největších vedrech nemusíte obávat nacpaného břicha.

  • Citronová kůra a šťáva dodá směsi svěžest a sýr halloumi zasytí. Naprosto vyladěná kombinace i pro ty nejteplejší letní dny.

Zdroj informací: Apetit

Skryt pre seznam
Autor: KatkaVavrova