Dopřejte si víkendový brunch v pohodlí domova

sdílet:

Od pondělí do pátku jsou rána většinou hektická, člověk se neustále za něčím žene, chvátá do práce a k snídani tak stihne maximálně namazat rohlík. O víkendu je ale šance to napravit. Pořádně si přispěte a dopřejte si domácí brunch, hostinu plnou pochoutek, která nahradí snídani a poslouží i jako oběd.

Pořádně si přispat, sejít se s kamarády v kavárně a dopřát si siestu u kávy s talířem plným dobrot jako je avokádový toast nebo wafle. Přesně to je podstata brunche (z anglickéh breakfast – snídaně, a lunch – oběd), prvnímu jídlu dne, které se podává mezi 10. do 13. hodinou. 

  • Víkendový brunch si ale můžete užít s celou rodinou i v pohodlí domova. Má to jednu velkou výhodu. Nemusíte se převlékat z pyžama. 
  • Podstatou brunche je dlouhé vychutnávání si pokrmů, proto na konzumaci opravdu nechvátejte, dejte si na čas a užijte si, že nemusíte dělat nic jiného než jen relaxovat, pít a jíst.

Snídaně do postele

Více

Jak připravit domácí brunch?

Po probuzení je důležité doplnit tělu tekutiny, které potřebuje po několikahodinovém spánku. Proto byste brunch měli začínat popíjením čaje nebo šťávy, a až poté si vychutnat dobrou kávu.

Něco sladkého...

Ke kávě či čaji můžete upéct třeba dvoubarevnou bábovku s kakaovou polevou nebo máslový croissant. Ideálními sladkými pokrmy pro brunch jsou také nadýchané lívance, palačinky či vafle.

  • Vyzkoušejte naše delikátní palačinky s vanilkovým krémem nebo zdravější špaldové.
  • Milovníky lívanců potěší slaďoučké skořicové lívance s medem a vaflovým nadšencům doporučujeme vafle z podmáslí.
  • Barvy a další chuťové rozměry dodáte na svůj brunch miskou plnou chutí i zdraví, tzv. smoothie bowl nebo sladkou snídaňovou miskou s avokádem.

Ricottové lívance s pomerančem

Více

...i slaného

Vedle sladkých pokrmů by na správném brunchi měla být i nabídka slaných jídel.

  • Skvělé jsou například avokádové toasty. Stejnou parádu udělají i bagely, housky typické kulatým tvarem s děravým středem, které můžete naplnit, čím je vám libo.
  • Vyzkoušejte náš hříšně dobrý bagel nebo bagel s lososem.
  • A co by to bylo za brunch bez vajíček? Ty si můžete připravit na desítky způsobů – míchaná, v podobě omelety nebo volského oka. Z vajíček si můžete připravit také populární sendvič zvaný vejce benedikt nebo slané palačinky á la Benedikt.

Tip

Chcete se nechat hýčkat a rádi přenecháte přípravu brunche jiným? Vejce Benedikt, sázená vejce či nadýchanou omeletu vám připraví například v restauraci Bee's na Vinohradech. Přijít můžou i vegetariáni a zakousnout se třeba do bagelu s hummusem z červené řepy s fetou.

Bees
ZDROJ: Bee's café & restaurant

Související recepty

Související články

  • Novinky a zajímavosti

Nejdůležitější jídlo dne - snídaně

Proč a kdy snídat?Pokud chcete den začínat zdravě, nenahrazujte snídani rychlou kávou. Zatímco spíte, vaše tělo stále spaluje. Jakmile nesnídáte, připravujete svůj organismus o porci energie chybějící během celého dne. Dnešní doba...

Obchod Apetit