Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Dopřejte si víkendový brunch v pohodlí domova

Dopřejte si víkendový brunch v pohodlí domova
sdílet:

Od pondělí do pátku jsou rána většinou hektická, člověk se neustále za něčím žene, chvátá do práce a k snídani tak stihne maximálně namazat rohlík. O víkendu je ale šance to napravit. Pořádně si přispěte a dopřejte si domácí brunch, hostinu plnou pochoutek, která nahradí snídani a poslouží i jako oběd.

Pořádně si přispat, sejít se s kamarády v kavárně a dopřát si siestu u kávy s talířem plným dobrot jako je avokádový toast nebo wafle. Přesně to je podstata brunche (z anglickéh breakfast – snídaně, a lunch – oběd), prvnímu jídlu dne, které se podává mezi 10. do 13. hodinou. 

  • Víkendový brunch si ale můžete užít s celou rodinou i v pohodlí domova. Má to jednu velkou výhodu. Nemusíte se převlékat z pyžama. 
  • Podstatou brunche je dlouhé vychutnávání si pokrmů, proto na konzumaci opravdu nechvátejte, dejte si na čas a užijte si, že nemusíte dělat nic jiného než jen relaxovat, pít a jíst.

Jak připravit domácí brunch?

Po probuzení je důležité doplnit tělu tekutiny, které potřebuje po několikahodinovém spánku. Proto byste brunch měli začínat popíjením čaje nebo šťávy, a až poté si vychutnat dobrou kávu.

Něco sladkého...

Ke kávě či čaji můžete upéct třeba dvoubarevnou bábovku s kakaovou polevou nebo máslový croissant. Ideálními sladkými pokrmy pro brunch jsou také nadýchané lívance, palačinky či vafle.

  • Vyzkoušejte naše delikátní palačinky s vanilkovým krémem nebo zdravější špaldové.
  • Milovníky lívanců potěší slaďoučké skořicové lívance s medem a vaflovým nadšencům doporučujeme vafle z podmáslí.
  • Barvy a další chuťové rozměry dodáte na svůj brunch miskou plnou chutí i zdraví, tzv. smoothie bowl nebo sladkou snídaňovou miskou s avokádem.

...i slaného

Vedle sladkých pokrmů by na správném brunchi měla být i nabídka slaných jídel.

  • Skvělé jsou například avokádové toasty. Stejnou parádu udělají i bagely, housky typické kulatým tvarem s děravým středem, které můžete naplnit, čím je vám libo.
  • Vyzkoušejte náš hříšně dobrý bagel nebo bagel s lososem.
  • A co by to bylo za brunch bez vajíček? Ty si můžete připravit na desítky způsobů – míchaná, v podobě omelety nebo volského oka. Z vajíček si můžete připravit také populární sendvič zvaný vejce benedikt nebo slané palačinky á la Benedikt.

Tip

Chcete se nechat hýčkat a rádi přenecháte přípravu brunche jiným? Vejce Benedikt, sázená vejce či nadýchanou omeletu vám připraví například v restauraci Bee's na Vinohradech. Přijít můžou i vegetariáni a zakousnout se třeba do bagelu s hummusem z červené řepy s fetou.

Bees
ZDROJ: Bee's café & restaurant

Související články

Apetit magazín

Jak správně připravit těsto na koláč, aby byl opravdu křehký
  • Jak na to

Jak správně připravit těsto na koláč, aby byl opravdu křehký

Křehké těsto musíte pohodlně „ukrojit“ dezertní vidličkou. Pokud s dezertem na talířku bojujete, došlo během přípravy těsta k technologické chybě. Zároveň ale musí být tak pevné, aby bez obtíží udrželo krémovou náplň či ovocnou dekoraci. Do...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč