Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Menu na silvestra: Připravte nezapomenutelný večírek pro vaše blízké

Menu na silvestra: Připravte nezapomenutelný večírek pro vaše blízké
ZDROJ: Kelly Jean/Unsplash

Blíží se Silvestr, čas oslav a radování. A co by to bylo za oslavu bez vynikajícího jídla? Pokud plánujete silvestrovskou party, bude se vám několik nápadů na občerstvení, které zaručí, že váš večer bude opravdu nezapomenutelný, hodit. 

Tipy na přípravu 

  • Předem připravte co nejvíce občerstvení, abyste mohli být s hosty a užívat si večera. Den předem klidně připravte dipy, pomazánky, pečivo a dezerty.  

  • Zahrňte do menu různé chutě a druhy jídel, abyste uspokojili různorodé preference vašich hostů. Vhodné jsou i možnosti pro vegetariány nebo vegany. 

  • Kromě skvělého vína a šampaňského zkuste připravit několik koktejlů pro nezapomenutelný zážitek. Zkuste třeba něco originálního, třeba celerovým gimletem hosty zcela jistě ohromíte. Celer zvládnete odšťavnit také den předem. 

  • Dejte si pozor na otevírací dobu obchodních domů, ať stihnete nakoupit všechno jídlo včas. 

  • Pokud některým hostům zařídíte i přespání, možná budete servírovat i jídlo na Nový rok. Nejlepším (tradičním) jídlem je čočka na kyselo, z našeho výběru si ale můžete vybrat i nějaké originálnější čočkový recept

V první řadě

Vytvořte seznam hostů  

Začněte přípravou seznamu hostů a rozhodněte se, kolik lidí plánujete pozvat. Zajistěte, aby pozvánky obsahovaly všechny potřebné informace, včetně data, času a místa konání večírku.  

Téma a dekorace 

Zvolte si téma pro váš večírek a podle něj vyberte vhodné dekorace. Můžete zvolit tradiční stříbrné a zlaté prvky nebo se pustit do odvážnějších motivů. Dekorujte místnost, kde bude večírek probíhat a vytvořte tak příjemnou atmosféru pro vaše hosty.

Lahodné a rychlé občerstvení 

Grilované krevety na česneku 

Pro začátek večera nabídněte svým hostům lahodné grilované krevety, které se rozplývají v česnekovém másle. Když z nich uděláte špízy, budou se i dobře jíst. Tento jednoduchý, ale elegantní pokrm je symbolem luxusu. 

Hovězí filet mignon s vinnou omáčkou 

Hovězí filet mignon s vinnou omáčkou je skvělou volbou pro hlavní chod. Měkké a šťavnaté maso ve spojení s výrazným doprovodem dodá vašemu večeru nádech elegance. 

Lososové Tataráčky 

Jako lehké občerstvení připravte lososové tataráčky, které můžete servírovat na kolečkách z listového těsta. Tato kombinace čerstvého lososa a křupavé sušenky vaše hosty oslní. 

Mini quiche se špenátem a sýrem 

Rychlé a jednoduché jednohubky, které budou chutnat všem - mini quiche se špenátem a sýrem. Tento ‚finger food‘ bude vynikajícím doplňkem vašeho silvestrovského stolu.

Sladká tečka 

Pavlova s ovocem 

Lehký pavlova dort s tuhým sněhem, krémem a čerstvým ovocem je ideální lehký dezert po bohatém hlavním chodu. 

Šampaňské želé 

Osvěžující šampaňské želé s plody lesního ovoce představuje skvělý závěr večera. 

Pod článkem najdete další silvestrovskou inspiraci, díky které se vám podaří naplánovat večer, na který budete všichni dlouho vzpomínat. Připravte se na chvíle radosti, smíchu a překvapení, ať už jste hostem nebo hostitelem.  

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč