Litujeme, k návštěvě tohoto webu musíte povolit JavaScript.

10 hororů, ve kterých hraje jídlo důležitou roli

Mrkající chameleon
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Ne že by nebyly samy o sobě dobré, jde o to, že se objevily v nejděsivějších a nejnechutnějších hororech, které kdy byly natočeny. Znáte všechny děsuplné filmy, v nichž jídlo nebo určité suroviny hrály důležitou roli?

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snů (1988)

Kdo má Noční můru v Elm Street nakoukanou, dobře ví, že ve čtvrtém díle se jedna z těch nejděsivějších scén odehrává ve Freddyho pizzerii Crave Inn. Známý zabiják Freddy Krueger, který své oběti napadá ve snech, si tentokrát vyhlédl mladou ženu jménem Alice.

  • Zatímco s ní rozmlouvá, objevuje se před nimi pizza s feferonkami, bublajícím sýrem a miniaturními masovými kuličkami. Jednou z těch kuliček je ovšem lidská hlava, kterou si Freddy Krueger napíchne jedním z nožů, které má místo ruky.

Také jste doteď masové kuličky zbožňovali? Podívejte se na Noční můru v Elm Street a možná je už nikdy nepozřete.

Pizza s mletým masem a čedarem

Pizza s mletým masem a čedarem

Více

Pěna zabiják (1985)

Tohle je pravá krémová sci-fi podívaná kultovního režiséra Larryho Cohena. Pěna zabiják, jak už název napovídá, vypráví příběh podivné, ale chutné pěny, jež připomíná jogurt nebo marshmallow, která vytéká z hlubin země.

  • Lidé ji samozřejmě ihned ve velkém ochutnávají. Čím víc ji ale zkonzumují, tím více je ovládá. Pěna se rychle šíří a lidé jsou po ní čím dál lačnější. Je totiž vysoce návyková. Co to tedy znamená? Jí lidé ji, nebo ona je? Ochutnejte slaďoučkou pěnu a ponořte se do Cohenovy hororové komedie.

Marshmallow: Originální cukrovinka vznikla z přírodního léku na bolest v krku

Marshmallow: Originální cukrovinka vznikla z přírodního léku na bolest v krku

Více

To (1990)

Že sušenky nejsou jenom pro děti, ví i Stephen King, autor literární předlohy k filmu TO. Pennywise je mimozemská bytost, která na sebe vzala podobu klauna, aby strašila a zabíjela malé děti. Jenže když se jednou ve vašem životě objeví, už se jí nikdy nezbavíte. Své o tom ví i děti, které vyrůstaly v malém mainském městečku Derry.

  • Koláčky štěstí už nejsou obyčejnými sušenkami, ale přisluhovači Pennywise. Když jedna z hlavních postav, již dospělá žena Beverly, jeden z koláčků štěstí otevře, vyvalí se z něj krev.
  • Ostatní sušenky na sebe berou halloweenskou podobu, jedna má na sobě drápy, druhá je oční bulvou. A když se z jedné sušenky vyloupne chlupatá nožka, na koláčky štěstí nějakou dobu nebudete mít chuť.

Koláčky štěstí

Koláčky štěstí

Více

Tod & kniha čistého zla (2010 – 2012)

Už jste slyšeli o satanském narozeninovém dortu? Že ne? Pak si rozhodně tuhle hororovou sci-fi sérii nenechte ujít. Vypráví totiž o studentech střední školy, kteří mají tu smůlu, že žijí v městečku založeném satanisty.

  • Když na scénu přijde obří narozeninový dort, který zaživa požírá nejen studenty, ale i další obyvatele městečka, dostane film grády skutečného kulinářského hororu!

Čokoládový hřbitov

Čokoládový hřbitov

Více

Stáhni mě do pekla (2009)

Asi se shodneme, že nikdo nechce být prokletý. Hrůza a děs vás provází na každém kroku. Své o tom ví i dívka jméneme Christine, která si v jedné scéně prohlíží chutný plátek dortu.

  • Už už se do něj chce pustit, když si všimne, že se dort hýbe. A z ničeho nic se z něj vyklube oko, které hledí přímo na ni. Prudce do něj píchne vidličkou. A přitom na první pohled vypadal tak lákavě...

Dort ze zakletého domu

Dort ze zakletého domu

Více

Mrtvé sushi (2012)

Také zbožňujete sushi? A co teprve plátky lososa nebo tuňáka zvané sashimi? Jenže v tomto filmu sushi ožívá a útočí. Sashimi létá vzduchem a proměňuje lidi v sushi zombie. Pořád máte chuť na sushi?

The Gingerdead Man (2005)

Sériový vrah Millard Findlemeyer zničil život mladé dívce jménem Sarah Leigh. Zabil jí otce i bratra. Sice ho za hrůzný čin popravili, ale Millard se vrací ze záhrobí zpátky na zem.

  • Rodina mladé Sarah má tou dobou malou pekárnu, která se ocitla ve finančních problémech. Když tak jednoho dne najde před dveřmi zásilku s kořením na perníky, rozhodne se ho okamžitě vyzkoušet. A z Millarda se tak rázem stává perníkový mužíček, který se chystá Sarah pomstít.

Attack of the Killer Tomatoes! (1978)

Američané jsou tentokrát napadeni rajčaty. Kultovní klasika Johna De Bella je skutečně kulinářský horor, a také ho provází jedna z nejznámějších filmových scén. Sam Smith se přestrojí za obří rajče, aby pronikl do rajčatového tábora. Sedne si mezi dvě rajčata a pojídá hamburger.

V jednu chvíli požádá přísedící rajčata o kečup. Bláhově si myslí, že mu rajčata vyhoví, místo toho si ale sám hamburger rozbije o hlavu. Žádný pravý americký hamburger se bez kečupu zkrátka neobejde.

Zhubni (1996)

Předlohu k tomuto hororu napsal opět sám mistr tohoto žánru Stephen King, a proto si můžete být jistí, že půjde o velmi strašidelnou podívanou, což ostatně dokazuje i scéna, kdy jahodový koláč pojídá krev jiných. Ano, skutečně jde o upíří koláč, který přijímá krev skrze trhlinu ve své na pohled lákavé krustičce.

Snadný jahodový koláč

Snadný jahodový koláč

Více

ThanksKilling (2009)

Ano, skutečně jde o parodii na americký svátek Den díkůvzdání. Tohle je ale svátek díkůzabíjení. Nízkorozpočtová hororová komedie se točí kolem mluvícího krocana, který mimochodem také rád vraždí.

Krůta s javorovým sirupem a salátem s dýní

Krůta s javorovým sirupem a salátem s dýní

Více

Související články

Dýně jako dekorace i jako skvělá surovina v kuchyni
  • Tipy a triky

Dýně jako dekorace i jako skvělá surovina v kuchyni

Období dýňových žní je tady. A poznáme to nejen v kuchyních, ale i na balkonech a u vchodových dveří. Pojďme se společně podívat, co se dá z dýně vytvořit a jak zužitkovat celý plod včetně dužiny a semínek.    ...
5 skvělých způsobů, jak dochutit dýni
  • Novinky a zajímavosti

5 skvělých způsobů, jak dochutit dýni

Dýně je opravdovou esencí podzimu. Jemná chuť její dužiny může v jídle působit někdy lehce nevýrazně. Čím ji doplnit, aby opravdu zazářila? ...
Autor: Michaela Dočkalová

Obchod Apetit