0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

10 hororů, ve kterých hraje jídlo důležitou roli

Mrkající chameleon
ZDROJ: Apetit
sdílet:

Ne že by nebyly samy o sobě dobré, jde o to, že se objevily v nejděsivějších a nejnechutnějších hororech, které kdy byly natočeny. Znáte všechny děsuplné filmy, v nichž jídlo nebo určité suroviny hrály důležitou roli?

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snů (1988)

Kdo má Noční můru v Elm Street nakoukanou, dobře ví, že ve čtvrtém díle se jedna z těch nejděsivějších scén odehrává ve Freddyho pizzerii Crave Inn. Známý zabiják Freddy Krueger, který své oběti napadá ve snech, si tentokrát vyhlédl mladou ženu jménem Alice.

  • Zatímco s ní rozmlouvá, objevuje se před nimi pizza s feferonkami, bublajícím sýrem a miniaturními masovými kuličkami. Jednou z těch kuliček je ovšem lidská hlava, kterou si Freddy Krueger napíchne jedním z nožů, které má místo ruky.

Také jste doteď masové kuličky zbožňovali? Podívejte se na Noční můru v Elm Street a možná je už nikdy nepozřete.

Pěna zabiják (1985)

Tohle je pravá krémová sci-fi podívaná kultovního režiséra Larryho Cohena. Pěna zabiják, jak už název napovídá, vypráví příběh podivné, ale chutné pěny, jež připomíná jogurt nebo marshmallow, která vytéká z hlubin země.

  • Lidé ji samozřejmě ihned ve velkém ochutnávají. Čím víc ji ale zkonzumují, tím více je ovládá. Pěna se rychle šíří a lidé jsou po ní čím dál lačnější. Je totiž vysoce návyková. Co to tedy znamená? Jí lidé ji, nebo ona je? Ochutnejte slaďoučkou pěnu a ponořte se do Cohenovy hororové komedie.

To (1990)

Že sušenky nejsou jenom pro děti, ví i Stephen King, autor literární předlohy k filmu TO. Pennywise je mimozemská bytost, která na sebe vzala podobu klauna, aby strašila a zabíjela malé děti. Jenže když se jednou ve vašem životě objeví, už se jí nikdy nezbavíte. Své o tom ví i děti, které vyrůstaly v malém mainském městečku Derry.

  • Koláčky štěstí už nejsou obyčejnými sušenkami, ale přisluhovači Pennywise. Když jedna z hlavních postav, již dospělá žena Beverly, jeden z koláčků štěstí otevře, vyvalí se z něj krev.
  • Ostatní sušenky na sebe berou halloweenskou podobu, jedna má na sobě drápy, druhá je oční bulvou. A když se z jedné sušenky vyloupne chlupatá nožka, na koláčky štěstí nějakou dobu nebudete mít chuť.

Tod & kniha čistého zla (2010 – 2012)

Už jste slyšeli o satanském narozeninovém dortu? Že ne? Pak si rozhodně tuhle hororovou sci-fi sérii nenechte ujít. Vypráví totiž o studentech střední školy, kteří mají tu smůlu, že žijí v městečku založeném satanisty.

  • Když na scénu přijde obří narozeninový dort, který zaživa požírá nejen studenty, ale i další obyvatele městečka, dostane film grády skutečného kulinářského hororu!

Stáhni mě do pekla (2009)

Asi se shodneme, že nikdo nechce být prokletý. Hrůza a děs vás provází na každém kroku. Své o tom ví i dívka jméneme Christine, která si v jedné scéně prohlíží chutný plátek dortu.

  • Už už se do něj chce pustit, když si všimne, že se dort hýbe. A z ničeho nic se z něj vyklube oko, které hledí přímo na ni. Prudce do něj píchne vidličkou. A přitom na první pohled vypadal tak lákavě...

Mrtvé sushi (2012)

Také zbožňujete sushi? A co teprve plátky lososa nebo tuňáka zvané sashimi? Jenže v tomto filmu sushi ožívá a útočí. Sashimi létá vzduchem a proměňuje lidi v sushi zombie. Pořád máte chuť na sushi?

The Gingerdead Man (2005)

Sériový vrah Millard Findlemeyer zničil život mladé dívce jménem Sarah Leigh. Zabil jí otce i bratra. Sice ho za hrůzný čin popravili, ale Millard se vrací ze záhrobí zpátky na zem.

  • Rodina mladé Sarah má tou dobou malou pekárnu, která se ocitla ve finančních problémech. Když tak jednoho dne najde před dveřmi zásilku s kořením na perníky, rozhodne se ho okamžitě vyzkoušet. A z Millarda se tak rázem stává perníkový mužíček, který se chystá Sarah pomstít.

Attack of the Killer Tomatoes! (1978)

Američané jsou tentokrát napadeni rajčaty. Kultovní klasika Johna De Bella je skutečně kulinářský horor, a také ho provází jedna z nejznámějších filmových scén. Sam Smith se přestrojí za obří rajče, aby pronikl do rajčatového tábora. Sedne si mezi dvě rajčata a pojídá hamburger.

V jednu chvíli požádá přísedící rajčata o kečup. Bláhově si myslí, že mu rajčata vyhoví, místo toho si ale sám hamburger rozbije o hlavu. Žádný pravý americký hamburger se bez kečupu zkrátka neobejde.

Zhubni (1996)

Předlohu k tomuto hororu napsal opět sám mistr tohoto žánru Stephen King, a proto si můžete být jistí, že půjde o velmi strašidelnou podívanou, což ostatně dokazuje i scéna, kdy jahodový koláč pojídá krev jiných. Ano, skutečně jde o upíří koláč, který přijímá krev skrze trhlinu ve své na pohled lákavé krustičce.

ThanksKilling (2009)

Ano, skutečně jde o parodii na americký svátek Den díkůvzdání. Tohle je ale svátek díkůzabíjení. Nízkorozpočtová hororová komedie se točí kolem mluvícího krocana, který mimochodem také rád vraždí.

Související články

Autor: Michaela Dočkalová

Apetit magazín

Kdo je to someliér, co umí a s čím poradí?
  • Lidé a jídlo

Kdo je to someliér, co umí a s čím poradí?

Someliér (nebo také sommeliér) vám v restauraci servíruje ideální víno k jídlu, které máte před sebou, a nejen to. Čím více budete o roli someliéra vědět, tím lépe budete moci plně využít jeho znalostí a zkušeností, až budete příště...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč