0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Uvařte tatínkovi něco dobrého: 10 jídel, které za vás řeknou děkuji 

Jídlo pro tatínka
ZDROJ: Sebastian Coman/Unsplash
sdílet:

Svátek matek slaví téměř každý, ale na Den otců se často zapomíná. Přitom i tatínci si zaslouží odměnit za péči, kterou nám věnovali. A jak vyjádřit nejlépe své díky? Přece dobrým jídlem, u kterého strávíte další krásné společné chvíle. 

Králík po myslivecku

Ideální pokrm, pokud je váš tatínek myslivec. Pochutná si ale i v případě, pokud by nezabil ani mouchu. Tradiční italský pokrm vařily ženy mužům, když se vrátili z lovu.

  • Klasická verze se připravuje z kuřete, ale pokud máte k dispozici králíka, šup s ním do omáčky
  • A abychom nezapomněli, nevynechávejte šalvěj! Ta v jídle dokáže vytvořit chuťové divy.

 

Okurkový salát s falafelem

Většina článků s tipy na jídla pro muže obsahuje krkvavý steak, guláš a podobné pochoutky. Ve 21. století si ale ne všichni muži potrpí na maso, natož krvavé.

  • Existuje spousta (nejen) tatínků vegetariánů a veganů. Naše miska s falafelem jim určitě přijde k chuti!

 

Líčka na víně s kaší

Jídlo, které potěší všechny masové gurmány. Jemné maso líček se snoubí s lehkou kyselinkou vína a hedvábně jemná kaše vás pohladí na jazyku. Už máte na takové jídlo chuť? Nebojte, my tatínkovi neprozradíme, že ho vaříte tak trochu pro sebe.

 

Tip

Víno nemusí skončit v jídle, tatínek bude určitě rád, když mu ho darujete v lahvi. A jaké koupit? Vedle určitě nesáhnete v prodejně potravin Marks & Spencer, kde najdete velký výběr kvalitního vína. Vyzkoušejte společně s tatínkem třeba novozélandské červené víno Pinon Noir, které chutná po višních a rybízu a skvěle ladí s jehněčím nebo grilovanou zeleninou.

Víno
ZDROJ: M&S

 

Květákové placičky jako od babičky

Někteří tatínkové dokážou být velmi sentimentální, zvláště, co se jídla týče. Už jste někdy slyšeli větu: ‚Moje maminka dělávala ty/to nejlepší…‘ Pokud ano, zkuste připravit tátovo oblíbené jídlo podle rodinného receptu. My sázíme na květákové placičky, samozřejmě s tatarkou a okurkovým salátem.

 

Křupavá kuřecí křídla

Má váš tatínek rád ostrá jídla? V tom případě mu určitě přijdou k chuti kuřecí křídla na jižanský způsob. Připravte k nim ještě nějakou pikantní salsu nebo naopak omáčku z modrého sýra na zchlazení. Výhodou tohoto jídla je, že ho může z jedné mísy jíst celá rodina.

 

Máslové kuře

A u pikantního ještě chvíli zůstaneme. Máslové kuře je tradiční pokrm z jednoho hrnce, který nachne všechny milovníky indické kuchyně. Pokud tatínek maso nejí, doporučujeme vyměnit ho třeba za panýr nebo tofu. Nebo vyzkoušejte lahodný indický luštěninový dal.

 

Sladká tečka na závěr

Miluje tatínek sladké? V tom případě ocení určitě švestkové knedlíky, které miloval prezident ‚tatíček‘ Masaryk. Pokud máte v plánu dort, vsadíme se, že většina tatínků neodolá našemu banánovému s medovým krémem a rumovou polevou.

Související články

Autor: Apetit

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč