Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Saláty jako stvořené k velikonoční nádivce

Přemýšlíte, jakou přílohu podávat k tradiční velikonoční nádivce? Zkuste svému žaludku trochu odlehčit a místo klasického bramborového salátu s majonézou servírujte lehčí salát plný jarních chutí. O to více místa vám zbude na sladké tradiční pečivo.

Jaro na talíři

Velikonoční nádivka, které se také říká hlavička, sekanice či velikonoční svitek, si zaslouží adekvátní přílohu. Prostřený stůl oživí salát s jarními surovinami, které pokrmu dodají vitaminy, ale také svěží chuť a hravé barvy. Vedle zeleného osení se vám na parapetu podařilo vypěstovat také řeřichu? Neváhejte ani chvilku a připravte si z ní lehký salát. Pro navození jarní atmosféry sáhněte po čerstvých ředkvičkách, svěžím špenátu, oříškovém polníčku nebo charismatické rukole.

Salát s řeřichou

Tenhle krásně zelený, pikantní salát je skvělý k masu i těstovinám.

Moderní kadeřávek

Nutričními specialisty vychvalovaný a stále více oblíbený kadeřávek k vaječné chuti velikonoční nádivky skvěle pasuje. K dostání jsou dvě odrůdy, kadeřávek pravý nebo sibiřský. Oba druhy však obsahují velké množství látek důležitých pro prevenci rakoviny, na podporu srdce či trávicího systému. Servírováním salátu s kadeřávkem tak budete nejen moderními hostiteli, ale také napomůžete ke zdraví všech strávníků.

Pochutnejte si na kadeřávku, prozradíme vám jak i proč

Po dlouhou dobu přehlížená zelenina, která se znovu dostává na naše talíře. Známé osobnosti si kale neboli kadeřávek...

Sladká karotka

Snadno stravitelnou, a přesto chuťově výraznou přílohou k nádivce s uzeným masem, může být nastrouhaná mrkvička. Máme pro vás několik tipů na sofistikované mrkvové saláty, které vaše chuťové pohárky zavedou do různých koutů světa, a přesto dojem z tradičního velikonočního chodu nijak neohrozí. Vyzkoušejte vietnamský karotkový salát, americkou verzi salátu Coleslaw nebo lehce pikantní gudžarátský salát z Indie.

Gudžarátský mrkvový salát

Svěže pikantní mrkvový salát pro dospělé je skvělý jako příloha k masu, výrazným rybám, ale i ke...

Brambory v odlehčeném hávu

Máte-li přesto chuť na bramborový salát, nabídneme vám lehčí varianty, které žaludek tolik nezatíží. Možností, jak pojmout netradiční podobu bramborového salátu, je překvapivě několik. Majonézu můžete nahradit zálivkou vinaigrette, domácím hovězím vývarem s octem a solí, bílým jogurtem s koprem, koriandrovým pestem nebo zkrátka ničím. Bramborám dodá chuť i říz nastrouhaný křen, barvu černá ředkev, vůni čerstvé bylinky a výživové hodnoty například avokádo.

Bramborový salát s avokádem

Avokádo se často přirovnává k máslu. Když je tohle ovoce plně zralé, má krémovou konzistenci a jemnou, lehce olejnatou...

Nebojte se letos trochu zaexperimentovat a k tradiční hlavičce připravte lehký salát, který potěší vaše oko jarními barvami a žaludek zase snadnou stravitelností.

Přidat komentář