Kuchařky Apetit DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2020/4

Oslavte návrat jara s Apetitem. Dubnové číslo se speciální velikonoční přílohou je plné receptů a tipů, díky nimž si svátky vychutnáte od Zeleného čtvrtka až po pondělní velikonoční koledování. V dubnovém Apetitu najdete tradiční božíhodové menu, recept na tvarohového beránka, 2 variace na vajíčkový salát a spoustu triků, jak spotřebovat přebytky z velikonočního hodování. Nechybějí ani jarní pečínky nebo sváteční dezerty v čele s krásným dortem ve tvaru vejce. A máme pro vás i exkluzivní rozhovor s vítězkou soutěže Peče celá země doplněný jejími rodinnými recepty.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Velikonoce od A do Z

Připravte kompletní velikonoční menu od Zeleného čtvrtku po Velikonoční pondělí. Vychutnejte si trojctihodnou roládu, tvarohového beránka, velikonoční hrudku, nádivku ve slaninovém kabátku nebo vajíčkový salát 2x jinak.

Sladké svátky

Upečte si efektní velikonoční dort, mazanečky, bábovku s vaječným koňakem a další dobroty!

Učíme se od mistra

Pozvali jsme paní Mančo z vinohradské Polévkárny, aby nás zasvětila do výroby gruzínského chačapuri. Navrch nás naučila i další dva slané koláče s neméně malebnými názvy: fazolový lobiani a masový kupdari.

5 večeří jako z bistra

Inspirovali jsme se našimi oblíbenými asijskými jídelnami, stánky s gyrosem i novými bistry s trendy miskami, kuřecími křídly a těstovinami a přetvořili tamní lahůdky v bleskové večeře!
REKLAMA

Přidat komentář