Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Lahodné krémové polévky, které vás nenechají o hladu

Lahodné krémové polévky, které vás nenechají o hladu
ZDROJ: Apetit

S příchodem podzimních sychravých dnů nastávají chvíle pro talíře plné horké výživné polévky. Vyzkoušejte sytivé s pořádnou porcí bílkovin, které podpoří trávení a posílí imunitní systém.

Pokrmy bohaté na proteiny jsou spojované hlavně se sportovci, kteří je potřebují pro růst svalů. Ale bílkoviny jsou důležité také pro správnou funkci imunitního systému a také pomohou zasytit.

Zelenina, lušteniny a obiloviny jsou zdrojem kvalitních bílkovin, zvlášť když se kombinují. Připravte si z nich třeba hrstkovou polévku a doplňte ji o ořechy, semínka. Pokud vám to stravovací režim umožňuje, polévky můžete obohatit také o strouhaný sýr nebo vajíčko v různých podobách, případně kapkou smetany. Vybrali jsme pro vás polévky, které zasytí, potěší a zahřejí. 

Hrachovka

Hrách patří v české kotlině mezi oblíbené suroviny. Ve 100 g vařeného hrachu je podle Nutridatabáze 6,5 g bílkovin, hrachová bílkovina se někdy přidává do průmyslově zpracovaných potravin jako náhražka živočišných, můžete se s ní setkat například v nepříliš kvalitních uzeninách. V hrachové polévce například v kombinaci se zeleninou nebo kroupami či bulgurem však bude hrách hvězdou jídelníčku.

  • Vyzkoušejte naši hrachovou polévku obohacenou o dýňová semínka, která představují další bohatý zdroj bílkovin.
  • Hrachovou polévku není třeba zahušťovat jíškou, stačí část hrachu rozmačkat nebo rozmixovat.

Fazolová s kuřetem

Další skvělou surovinou jsou fazole. Ať už zvolíte bílé, červené či mungo, můžete si být jisti, že vás polévka z nich dobře zasytí. Sto gramů vařených bílých fazolí ukrývá 9 g bílkovin. Společně s nimi získáte take důležité minerály jako je draslík, vápník a hořčík.

  • Doplňte fazole bramborami a smetanou, rozmixováním získáte lahodně jemnou krémovou polévku. 
  • Chcete-li vaření urychlit, nezdráhejte se použít konzervované fazole.
  • Co tahle exotickou polévku z černých fazolí s avokádem, ředkvičkami, slaninou a zakysanou smetanou?

Čočková z různých druhů

S čočkou, ať už je hnědá, černá, zelená nebo červená vykouzlíte pokaždé chutnou a výživnou polévku. Vařená hnědá čočka obsahuje 8 gramů bílkovin ve 100 gramech. Hodnotu bílkovin můžete zvýšit například přidáním vařených vajec, které můžete přidat do polévky těsně před podáváním. Skvěle se k ní hodí také opečené kousky uzeného masa nebo uzeniny.

  • Čočka je – stejně jako ostatní luštěniny – bohatá na škrob, můžete ji proto směle použít jako zahušťovadlo. Čočku stačí rozmixovat nebo ji použít do jiných polévek (to se týká zejména čočky červené).
  • Čočková polévka po arménsku je plná koření, které v chladných podzimních dnech zahřeje.

Častými a oblíbenými zdroji živočišných bílkovin v polévkách jsou drůbež, hovězí maso, ryby a vejce, sýr či mléčné výrobky. Dodají jim nejen spoustu chuti ale i prospěšné živiny

Kuřecí krém

Připravte si kuřecí vývar nejlépe z kuřete z volného výběhu a můžete mít celou řadu polévek. Potřebovat budete ještě zeleninu nebo obiloviny případně luštěniny. Kuřecí maso obsahuje vitamíny skupiny B a selen. Kuřecí maso je oblíbenou surovinou, protože nevyžaduje dlouhou přípravu, je dobře stravitelné, libové a jeho přidáním do polévky zvýšíte její výživovou hodnotu.

  • Příprava kuřecího vývaru není tak časově náročná jako při tažení vývaru z hovězího masa a kostí.
  • Vyzkoušejte naši vydatnou krémovou kuřecí polévku se spoustou zeleniny, která vašemu tělu dodá spoustu bílkovin i potřebné vitamíny.

Krémová polévka s lososem

Rybí polévky patří mezi oblíbené vydatné přesnídávkové pokrmy. Rybí maso v kombinaci se zeleninou a smetanou nebo rajčaty a bylinkami tvoří dokonalou harmonii. Rybí dodají polévce specifickou chuť a vydatnost. 

Zdroje informací: Nutridatabáze, Bezpečnost potravin, EatingWell

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
339 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč