Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Denní menu ze spíže

Denní menu ze spíže
sdílet:

Čas od času přijde chvíle, kdy potřebujeme uvařit z ingrediencí „co dům dal“. Zároveň je dobré myslet na průběžnou kontrolu a využití surovin, kterým se blíží datum spotřeby. Nahlédněte doma do spíže a připravte skvělé menu pro celou rodinu s efektivním využitím surovin, které máte zpravidla po ruce.    

Jste-li zrovna před nákupem a vaše lednice již hladově volá po naplnění, přichází ideální čas pro spotřebování trvanlivých potravin. Na svou chvíli čekají ve spíži suroviny jako rýže, luštěniny, vločky, různé konzervované potraviny nebo těstoviny.

Podívejte se na naše tipy, jak z těchto a mnoha dalších ingrediencí vytvořit delikátní celodenní menu. Zaměřili jsme se na hlavní jídla, ale nechybí ani tipy na chutné svačinky.

Snídaně je základ dne

Jako první chod je na našem denním menu ze spíže snídaně. Preferujete-li sladký začátek dne, nabízí se využít ovesných a jiných vloček. Chutnou a vydatnou snídani ze spíže připravíte i tehdy, nemáte-li času nazbyt.

  • Pouhých 10 minut postačí k přípravě dokonalé ovesné kaše, kterou můžete případně ještě ozdobit čerstvým nebo sušeným ovocem a oříšky.
  • Věděli jste, že ovesná kaše se dá připravit již večer a ráno ji stačí jen prohřát a je hotovo? Vyzkoušejte náš recept na ovesnou kaši přes noc. Vše potřebné si připravte večer a ráno si jen užívejte chuť dokonale vyvážené snídaně.
  • Pokud vás však ráno láká spíše slaná snídaně, zkuste si lehce přivstat a připravit domácí pečivo. V mezičase pak raz dva připravíte luxusní pohankovou pomazánku, která je nabitá zdraví prospěšnými živinami a skvěle vám poslouží i na svačinu. 

Oběd a večeře „co dům dal“

Hlavní jídla ze surovin „co dům dal“ nemusí být vůbec nudná. Naopak, z pár ingrediencí, které máte vždy po ruce, můžete vykouzlit báječné jídlo, navíc nutričně bohaté. Potěšíte tak nejen své chuťové pohárky, ale i svůj metabolismus.

  • Zaměříte-li se na luštěniny. Po lehkém luštěninovém obědě se budete cítit fit. Pokud máte chuť na fazolové pokrmy, nahlédněte do spíže den předem, abyste měli dostatečný čas pro namáčení přes noc.
  • Z našich oblíbených luštěninových pokrmů rozhodně doporučujeme vyzkoušet lahodnou anglickou hrachovou kaši, tradiční čočku na kyselo nebo luxusní fazolovou pomazánku s ořechy

Tipy na rychlé a výživné svačinky

I když zrovna ve chvíli, kdy se snažíte zužitkovat suroviny ze spíže, nemáte po ruce nic na mlsání, nesmutněte. Věřte, že i z pár ingrediencí, které vaše spíž nabízí, připravíte skvělou a vydatnou svačinku nebo jen něco menšího na zub.

Související články

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Jak správně připravit těsto na koláč, aby byl opravdu křehký
  • Jak na to

Jak správně připravit těsto na koláč, aby byl opravdu křehký

Křehké těsto musíte pohodlně „ukrojit“ dezertní vidličkou. Pokud s dezertem na talířku bojujete, došlo během přípravy těsta k technologické chybě. Zároveň ale musí být tak pevné, aby bez obtíží udrželo krémovou náplň či ovocnou dekoraci. Do...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč