Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2021/1

Ještě než se stihneme rozloučit s letošním náročným rokem, vyjde ve středu 16. 12. lednové číslo Apetitu. Doufáme, že díky němu vykročíte vstříc novým výzvám a zážitkům roku 2021 s chutí a úsměvem. Nachystali jsme pro vás recepty na tradiční chlebíčky a další tipy na silvestrovské občerstvení i novoroční menu s luštěninami. Dopřejeme vám ale také poctivou porci vitaminů v podobě citrusů či vyprošťováky, které vás zachrání, pokud to s oslavami trochu přeženete. Společně nahlédneme nejen do nové kuchařky Zdeňka Pohlreicha, ale i pod ruce talentovaným šéfkuchařům z Ambiente. A život si zaslouženě osladíme luxusními dezerty a snovými poháry.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

5 večeří na odlehčení

Po vánočním hodování máme chuť na lehčí, ale výživná jídla, v nichž nechybí dávka bílkovin. Ať už si dáte Asií inspirovanou polévku, dýňovou frittatu, nebo krůtí karbanátky, po všem se budete cítit fit!

Spravte se!

Po prohýřené (nejen) silvestrovské noci to chce něco pořádného, co vás postaví na nohy a pohladí na těle i na duši. Následujícími recepty si spravujeme chuť my v redakci – uvidíte, jak fungují!

Šťastné novoroční menu

Tradiční ovar a čočku jsme proměnili v moderní hlavní chod a jako pojistku, aby vám v novém roce všechno klapalo, jsme je doplnili ještě polévkou s cizrnou, tedy další luštěninou, na které obecně sázejí v zahraničí. S naším menu vám štěstí neuletí!

Pohár snů

Zveme vás na extra karamelový pohár, který vás přesvědčí, že zmrzlina v zimě je dobrý nápad! Připravili jsme recepty nejen na zmrzliny, ale i na omáčky a posypky. A navíc nápady, jak ledové dobroty servírovat.

Přidat komentář