Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Týdenní úsporná kuchařka 21. díl: Palačinky naslano, noky se špenátem i výborná babiččina sekaná

Týdenní úsporná kuchařka 21. díl: Palačinky naslano, noky se špenátem i výborná babiččina sekaná

Růst cen nenahrává nákupům drahých surovin, a tak jsme se rozhodli, že vám každý týden připravíme sedm skromných receptů, podle kterých můžete každý den uvařit nebo se alespoň inspirovat. Pojďte s námi vařit za pár korun, ale přesto chutně a výživně!

1. Pažitkové palačinky s jemnou bylinkovou náplní

Palačinky naslano mají jednu nepřekonatelnou výhodu – náplň lze měnit podle chuti, dostupných surovin a také ji přizpůsobit ročnímu období.

Tentokrát jsme pro vás vybrali jarní variantu s lehkou tvarohovou náplní plnou čerstvých bylinek. Nasekanou pažitku jsme také přidali do palačinkového těsta, a věřte, že na opečených plackách krásně vyniká.

  • Kromě uvedených bylinek (majoránky, bazalky a petrželky) vyzkoušejte i další jarní lupení – medvědí česnek, mladé lístky pampelišky, ptačinec nebo chuťově výrazné listy popence.

2. Noky se šunkou, špenátem a parmazánem

Snadných a rychlých receptů není nikdy dost a proto tyto noky rozhodně musíte vyzkoušet. Piniové oříšky můžete vynechat nebo nahradit praženými mandlovými lupínky či slunečnicovými semínky.

  • Pravý italský parmazán také není podmínkou. Adekvátně ho nahradí jiný tvrdý zrající sýr nebo tzv. veganský parmazán, tedy opražená strouhanka.

3. Těstovinový salát s jablky, sýrem a špenátem

Také už máte chuť na lehčí, lépe stravitelná jídla? Pak právě pro vás je tento salát jako stvořený. Kombinace těstovin, nakyslého jablíčka, zelených listů špenátu a modrého sýra je neodolatelná.

  • Pokud do něj potřebujete přidat nějakou sytící ingredienci, vsaďte na uvařené vejce, uvařenou cizrnu nebo třeba tuňáka z konzervy.

4. Uhlířské špagety

Neboli špagety po uhlířsku jsou českou alternativou na slavné těstovin carbonara. Recept je napočítaný na čtyři osoby, takže pokud si lámete hlavu s tím, jak dnes nakrmit čtyřčlennou rodinu, máte vyřešeno.

  • Postup je přitom tak rychlý, že než si vaši strávníci sednou ke stolu, můžete špagety rovnou servírovat.

5. Hrášková polévka se ztraceným vejcem a ředkvičkami

Věděli jste, že ředkvičky umí ředit hleny a tím usnadňovat odkašlávání? Proto je na jaře nezapomínejte do svého jídelníčku pravidelně zařazovat.

Ať už nakrájené na chleba s máslem, do míchaných vajíček nebo je jako my použijte na ozdobu polévky. Tato z mraženého hrášku se ztraceným vejcem je pro ředkvičkový nášup jako stvořená.

6. Babiččina sekaná

Pojďte využít toho, že mleté maso se dá koupit stále ještě za rozumnou cenu a připravte si z něj neodolatelnou sekanou, jako od babičky.

Je šťavnatá a recept je napočítaný na osm porcí, proto si množství upravte podle sebe. Do syrové sekané můžete zabalit i uvařené vajíčko a upéct společně. Po rozkrojení vznikne efektní vaječné oko, které strávníky jistě mile překvapí. Servírujte s vařenými brambory, bramborovou kaší nebo celerovým pyré.

  • Pokud si s výrobou a pečením sekané nejste jisti, u receptu je uveden přesný postup, aby byl váš výsledek dokonalý.

7. Varenyky

Znáte varenyky? Jde o ukrajinské šátečky z nudlového těsta, které můžete naplnit i naslano. My se rozhodli po variantu s višněmi, ale klidně použijte i jiné výrazné ovoce – jahody, borůvky, lesní směs.

  • Podávejte je buď jako my se zakysanou smetanou, nebo z ovoce, cukru a škrobu vytvořte rozvar, kterým hotové šátečky přelijete.

Zdroj informací: Apetit

Skryt pre seznam
Autor: KatkaVavrova

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč