Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Teplé večeře do 20 minut pro celou rodinu: Připravte si 30 dokonalých jídel z kuskusu

Teplé večeře do 20 minut pro celou rodinu: Připravte si 30 dokonalých jídel z kuskusu
ZDROJ: Apetit

Můžete ho vařit naslano i nasladko, a pokaždé vám bude chutnat. Přinášíme vám neotřelé recepty na rychlé večeře s kuskusem. Možná vás překvapí neobvyklými kombinacemi chutí, jsou však velmi lahodné. A pokud vám náhodou něco zbude, budete mít druhý den skvělý oběd s sebou do práce.

Kuskus je těstovina z tvrdé pšenice ve tvaru drobounkých kuliček. Pochází ze severoafrické kuchyně, ale zdomácněl i v kuchyních jiných oblastí. Kuskus se obvykle při přípravě nevaří, jen se zalije horkou tekutinou a nechá se nasáknout.

  • Velmi dobře přejímá chutě jiných surovin, proto se ho nebojte doplnit o další aromatické přísady.
  • Skvělý je například se sušenými rajčaty, olivovým olejem, česnekem a bazalkou, sluší mu také citron, oříšky, sušené ovoce a samozřejmě výrazné koření.
  • Ochutnejte kuskus v některém z našich receptů.

Pečená zelenina a kuskus

V troubě pečená nebo grilovaná středomořská zelenina s kuskusem vám bude chutnat i k rybě. Tu upravte co nejjednodušeji – stačí ji opéct na másle či na oleji. O výrazné chutě se tentokrát postará příloha. Jídlo ale skvěle poslouží i jako hlavní chod.

Jablečný kuskus

Pokud vás představa sladké večeře zrovna nenadchla, připravte si tuto variantu alespoň jako lehký dezert. Kuskus nasladko můžete doplnit i jiným ovocem podle své chuti – hruškami, banány, ananasem, v sezoně také borůvkami či malinami. Oslaďte ho medem nebo javorovým sirupem a získáte zdravou variantu zákusku.

Kuskus s kuřetem

Další z vděčných variant kuskusu. Libové kuřecí maso se skvěle odpíchne od aromatické harissy. Tato pálivá pasta se připravuje z chilli papriček, česneku, římského kmínu a dalších přísad. Jídlu dodává kořeněně pikantní chuť.

Lilek s kuskusovým salátem

Pokud kuskus dobře ochutíte, můžete ho použít také jako náplň do zapékané zeleniny. Místo lilku můžete použít i cuketu nebo různobarevné papriky.

Pikantní bylinkovo-mandlový kuskus

Jestli by na vás byla tato večeře příliš lehká, připravte bylinkový kuskus s mandlemi jako přílohu k pečenému kuřeti. I když pro tentokrát zůstane rýže ve spíži, pochutnáte si.

Zdroj informací: časopis Apetit

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč