Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Levné a rychlé obědy do práce: 30 nejlepších receptů

Levné a rychlé obědy do práce: 30 nejlepších receptů
ZDROJ: Apetit

Chcete ušetřit za obědy? Nestíháte zajít o polední pauze do restaurace? Chcete mít pod kontrolu nad tím, co jíte? Máme pro vás jednoduché recepty, podle kterých za pár minut připravíte večer skvělý oběd na druhý den a snadno ho přenesete do práce.

Šťavnaté sendviče s hummusem 

Obědy nemusí mít jen podobu teplých jídel, občas stačí zakousnout se do nutričně hodnotného sendviče. Přesně to splňují naše sendviče s domácím hummusem, kterých se nebudete moct nabažit! Křupavými elementy jsou v nich klíčky, ředkvičky a nakládaná cibule, svěží chuť jim dodává máta. Hotové je budete mít do 20 minut! 

Hráškový kuskus 

Dokonalé jídlo do školy či práce na náročný den: Sýr dodá energii a spolu s kuskusem zasytí. Hrášek osvěží a dodá vitaminy a ořechy podpoří činnost mozku. Jídlo stačí naskládat do sklenice a do malé skleničky nalít zálivku. V práci vše jen vyklopíte do misky a oběd je hotov! 

Bramborový quiche se slaninou 

Ideální oběd pro ty z vás, kteří nikdy nevíte, co vás v práci může okolo oběda překvapit. V případě nečekané schůzky sníte quiche za studena, pokud přece jen získáte trochu času, dejte quiche do mikrovlnky a užijte si ho teplý. 

Mrkvová polévka  

Mrkev má po ruce doma téměř každý. Pokud se vám už třeba vzhledově nepozdává nebo nevíte, kam s ní, udělejte z ní skvělou polévku, kterou můžete mít druhý den k obědu. Stačí ji přelít do zavařovačky. A pokud jí uděláte dost, klidně jí můžete jíst několik dní nebo jí pohostit své kolegy.

Květáková smažená rýže 

Smažená rýže je rychlovka, která se snad nikdy neomrzí. A kdyby ano, můžete vyzkoušet květákovou smaženou rýži. Zdravější podoba asijského jídla je hotová do dvaceti minut a připravit ji můžete třeba s tofu nebo s krevetami podle našeho receptu. 

Kulajda à la ruské vejce 

Dávat klasickým českým pokrmům novou podobu nás baví, a tak jsme v rámci jednoho čísla vymysleli hned čtyři. Svíčkovou jako burger, španělského ptáčka à la chlebíček, fazolačku à la chili con carne a kulajdu à la ruské vejce, která je hotová raz dva. Navíc se dobře se přenáší v krabičce!

Další recepty, které zvládnete rychle připravit, a ještě rychleji sníst, najdete pod článkem. Vybrali jsme navíc taková jídla, která se dobře přenášejí. Stačí mít po ruce krabičku, zavařovačku nebo potravinovou fólii.

Skryt pre seznam
Autor: jana.koprivova