Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

33x jídlo z jednoho hrnce: Všechny světové kuchyně mají svůj „Eintopf“

33x jídlo z jednoho hrnce: Všechny světové kuchyně mají svůj „Eintopf“
ZDROJ: Apetit

Hledáte ten správný rodinný recept na jídlo z jednoho hrnce, kotlíku nebo jedné pánve? Důvodů, proč zařadit do jídelníčku německý Eintopf, španělskou paellu nebo maďarský guláš, najdeme spoustu. Připravte si s námi 33 jídel z jednoho hrnce z různých koutů světa, která zasytí a dodají sílu.

Jídla z jednoho hrnce jsou praktická, vydatná a zaručeně potěší všechny hladové strávníky! Právě potřeba nasytit spoustu hladových krků často stojí za původem jednotlivých receptů.

Napříč světem najdeme nespočet pokrmů včetně přílohy v jednom, kde se snoubí tradiční kulturní zvyky s chutí a vůní lokálních surovin. Ať už vaše chuťové pohárky směřují na jih za mořskými plody, na sever za tradiční selskou kuchyní, na západ za poctivou porcí masa či na východ za vůní orientu, níže naleznete inspiraci z celého světa.

Nejoblíbenější jídla z jednoho hrnce

Nejoblíbenější kotlíkovky budou vyžadovat vaši péči a pozornost. Odměnou vám pak bude dokonale propojená chuť, křehké maso a vyladěná omáčka, která do sebe nasaje vůni a chuť všech použitých ingrediencí. 

  • Mezi nejoblíbenější jídla z jednoho hrnce patří bezpochyby guláš. Věděli jste, že pravý maďarský guláš je polévka? Ať už máte rádi guláš v polévkové, nebo pořádně husté verzi, připravit si jej můžete nejen z telecího, hovězího nebo vepřového masa, ale dokonce i z kapra!
  • Odlehčenou variantou guláše je krůtí perkelt, který se rovněž pyšní maďarským původem.
  • V těsném závěsu za gulášem se v našich jídelníčcích usídlil německý Eintopf. Pokrm, který v doslovném překladu znamená ‘jeden hrnec’. Tradičně by v něm nemělo chybět maso, kořenová zelenina a brambory. I eintopf si však můžete vychutnat v různých obměnách, jako například Eintopf s uzeným masem a kapustou či Eintopf se šunkou.
  • Rozhodně nesmíme zapomenout také na oblíbené fazolové chilli con carne, které k nám doputovalo až z dalekého Mexika. Připravit si ho můžete tradičně s mletým masem, chilli sin carne bez masa nebo jako polévku.  

Rychlovky z jednoho hrnce, které si zaslouží místo v rodinném jídelníčku

Příprava jídla z jednoho hrnce nemusí nutně zabrat 3 hodiny. Kotlíkovky si můžete připravit i ve všední den pracovně nabitého týdne. I tak doporučujeme vyhradit si na vaření alespoň hodinu času. Výrazně také pomůže poctivá příprava, kdy si nejprve očistíte a nakrájíte všechny potřebné suroviny. Výhodou jídel z jednoho hrnce je bezesporu množství, které často vystačí i na oběd druhý den.

  • Mezi naše nejoblíbenější jídlo z jedné pánve patří španělská paella s mořskými plody. Ve španělsku nenajdete streetfood, kde by to již z dálky nevonělo mořem a šafránem. 
  • Milovníci ryb si přijdou na své receptem na ligurský rybí kotlík.
  • Velmi oblíbená mezi jídly z jedné pánve jsou také různá ragú. Vyzkoušejte vepřové ragú na bílém víně nebo extra rychlé hovězí ragú s brokolicí.
  • Recepty z jednoho hrnce nejsou pouze pro masožravce, na své si přijdou i vegetariáni dokonale vyváženým zeleninovým zeleninovým ratatouille.

Skryt pre seznam

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč