Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Týdenní úsporná kuchařka 28. díl: Kosmatice, jahodové knedlíky i grilovaná zelenina

Týdenní úsporná kuchařka 28. díl: Kosmatice, jahodové knedlíky i grilovaná zelenina
ZDROJ: Apetit

Růst cen nenahrává nákupům drahých surovin, a tak jsme se rozhodli, že vám každý týden připravíme sedm skromných receptů, podle kterých můžete každý den uvařit nebo se alespoň inspirovat. Pojďte s námi vařit za pár korun, ale přesto chutně a výživně!

1. Smažená kosmatice

Léčivé účinky bezu černého znali naši předci už od nepaměti. Odvar z jeho květů pomáhá proti nachlazení, ulehčuje vykašlávání a dokonce má i močopudné a mírně projímavé účinky.

  • A protože právě teď bez kvete, jděte si ho nasbírat nejen jako další ingredienci do vaší lékárničky, ale také si z něj připravte velmi chutné kosmatice.
  • Uznáváme, že na jejich smažení bude třeba dostatek oleje, jehož cena není v posledních týdnech malá. Ale s ohledem na minimální náklady ostatních surovin je výsledná cena přijatelná.

2. Hlávkový salát s kuřetem a jarní cibulkou

Vyměňte klasický hlávkový salát s octovou zálivkou za tento lehce pikantní s kuřecími prsy. Maso zasytí a zelené listy mu dodají patřičnou svěžest a zároveň odlehčí vašemu jídelníčku.

  • Pokud budete postupovat přesně podle receptu, pak je maso třeba uvařit v kuřecím vývaru. Tento vývar si uchovejte, protože ho společně se zbylým řapíkatým celerem použijete do následujícího receptu.

3. Polévka s fazolemi a těstovinami

Fazolová polévka na italský způsob zasytí nejen dospělé, ale i děti. Obzvlášť, pokud jako těstoviny zvolíte písmenka nebo jiné atraktivní tvary.

  • Jestliže nemáte kuřecí vývar nebo vám ho zbylo méně, než je uvedené v receptu, doplňte jeho množství vodou.
  • Sušené chilli volte podle vaší chuti i s ohledem na to, zda budete polévku podávat dětem.

4. Tvarohové knedlíky s jahodami

U sezónních surovin ještě chvíli zůstaneme, protože by byl hřích si právě v červnu neuvařit luxusní tvarohové knedlíky s jahodami. Na konci postupu v odstavci „něco navíc“ najdete vychytávku, jak si práci případně ulehčit a přesto si stejně pochutnat.

5. Sendvič s masovými kuličkami

Sendviče jsou skvělý oběd na cesty. Použili jsme kuličky z mletého hovězího masa, které zasytí. Práci si lze usnadnit tím, že si kuličky koupíte už hotové a jen prohřejete v rajčatové omáčce.

  • Ciabattu klidně nahraďte jinou oblíbenou bagetou a množství sýru si upravte podle své chuti a možností.

6. Těstoviny s tuňákem, citronem a rukolou

„Konzerva tuňáka je spolehlivý přítel rychlých večeří a lehkých obědů.“ – stojí v popisku receptu a my si za tím tvrzením stále stojíme. Navíc toto jídlo připravíte do 20 minut a dokonce v jednom hrnci.

  • Pikantní rukolu lze namíchat nebo vyměnit za jemnější polníček, případně zbylý hlávkový salát z výše uvedeného receptu.
  • Kapary volte podle své chuti, skvěle je nahradí i nakrájené zelené olivy.
  • Taktéž posypání parmazánem necháme na vás.

7. Grilovaná zelenina a bulgur

Období letního grilování pomalu začíná a kromě masa nezapomeňte na rošt přidat i zeleninu. V našem případě je to lilek a paprika, kterou jsme smíchali s uvařeným bulgurem, čerstvou mátou, okořenili a na závěr pokapali řeckým jogurtem. Vznikne tak výborná příloha k masu, anebo sytý vegetariánský hlavní chod.

Zdroj informací: Apetit

Skryt pre seznam
Autor: KatkaVavrova

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč