Do dvou hodin
Snadné
Králičí maso patří mezi nejcennější bílá masa, a i přes jeho celou řadu zdravotních benefitů ho příliš často na talíři nemáme. Co takhle to změnit? Mezi našimi recepty si vyberou zastánci klasiky, moderního vaření i ti, kteří si hlídají figuru. Dáte si králíka na smetaně, pečeného na česneku nebo se špagetami a olivami?
Ještě nedávno na každém vesnickém dvorku stála králíkárna plná ušáků, proto není divu, že se pečínka objevovala na stole poměrně často. Chybět nesmí hodně česneku a kmín. Aby maso nebylo vysušené, prošpikujte ho špekem či slaninou nebo ho pečte s bůčkem.
Králík má jemnou chuť a téměř žádný tuk, je tedy vhodný pro redukční dietu. Bílé králičí maso je také doporučované lékaři například při obtížích se žlučníkem nebo žaludkem. Můžete ho zařadit do dětských příkrmů, protože má po jehněčím mase nejmenší podíl alergenů ze všech mas.
Králík s omáčkou, to je prostě česká klasika. Svíčková, králík na smetaně i na paprice jsou jídla, která servírujeme především při rodinných sešlostech. K omáčce nesmí chybět domácí knedlíky, které můžete připravit raz dva nebo si dát práci s těmi kynutými.
Králičí maso má tu výhodu, že ho lze připravit skutečně na mnoho způsobů. Nemusíte se držet pouze osvědčených kombinací s česnekem, cibulí, zeleninou, smetanou nebo vínem. Klidně ho doplňte sušenými rajčaty a bazalkou! Mezi našimi recepty najdete králíka s olivami nebo třeba s artyčoky. Kralík je také součástí původního receptu na paellu.
I odřezky a vnitřnosti z králíka můžete využít třeba do králičí verze známého kaldounu. Patří do něj játrové knedlíčky, na které vám ale játra z jednoho králíka stačit nebudou. Přijdete k nim husí nebo kuřecí.
Pokud vás neoslovila králičí pečínka, polévka, ani žádná z klasických omáček, a přesto si chcete na králíkovi pochutnat, pak je tento tip přímo pro vás. Králičí maso se výborně hodí také do mletých pokrmů. Ohromte strávníky domácí vinnou klobásou, jemnou paštikou nebo naprosto bezkonkurenčním rilletes.
Zdroj info: časopis Apetit