Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend – filmy k sežrání

V pravidelné rubrice Tipy na víkend jsme vás každý týden posílali na nejrůznější akce spojené s dobrým jídlem. Podobné gurmánské sešlosti si teď budeme muset na čas odepřít, ale čas si můžeme zpříjemnit i jinak! V redakci jsme pro vás sepsali tipy na naše nejoblíbenější filmy, které jsou nějakým způsobem spojeny s jídlem a jejichž sledování nás vždy pobaví, zahřeje na duši nebo inspiruje. Tak dobrou chuť při sledování!
20. 3. 2020 | Autor: Redakce Apetitu

Čokoláda (Chocolat) – Příběh o tom, jak (nejen) obchod s neodolatelnými čokoládovými delikatesami a jeho majitelka rozvíří a navždy změní život jednoho zdánlivě poklidného francouzského městečka a všech jeho obyvatel, vás zaručeně vezme za srdce. 

Láska na kari (The Hundred-Foot Journey) – Dokážou zcela odlišné kultury najít společnou řeč prostřednictvím jídla? Režisér Lasse Hallström, mimo jiné také jeden z tvůrců filmu Čokoláda, nás v romantické komedii přesvědčí, že láska (a dobré jídlo) hory přenáší. 

Julie & Julia (Julie & Julia) – Životní příběhy kuchařské legendy Julie Child a blogerky Julie Powell, která se rozhodla během 1 roku uvařit všech 524 receptů z Juliiny proslulé kuchařky „Mastering The Art Of Frech Cooking“, se prolínají ve filmu, který vás zaručeně zahřeje a inspiruje. 

Jíst, meditovat a milovat (Eat, Pray, Love) – Hlavní hrdinka Liz v podání Julie Roberts obrátí svůj život naruby, aby našla sama sebe. K tomu jí, jak už název filmu otevřeně napovídá, pomůže skvělé jídlo, meditace a láska. Na cestu za poznáním se s ní můžete vydat i vy. 

Šéf (Chef) – Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna...

Dokonalý šéf (Burnt) – Film o tom, že pýcha předchází pád, ale i poté, co si pořádně natlučete nos, je možné znovu vstát a pokusit se vše napravit. Přesně tohle prožívá šéf Adam Jones v podání Bradleyho Coopera, kterého budete v průběhu obdivovat i nenávidět.

Křidýlko nebo stehýnko (Aile ou la cuisse) – Naprosto legendární francouzská komedie, ve které se Louis de Funès převtělí do vyhlášeného labužníka a přísného gastronomického kritika, který zatápí nejen majitelům restaurací, ale i své rodině. 

Grand restaurant pana Septima (Le Grand restaurant) – Geniální Louis de Funès nesmí v našem seznamu chybět ani podruhé. Tentokrát jeho postava, pan Septim, s gustem terorizuje zaměstnance luxusní restaurace, jíž je majitelem. Vše se neskutečně zamotá, když přímo z jeho podniku zmizí po výbuchu samotný prezident...

Bitva kuchařů (Jue zhan shi shen) – Dva mladí talentovaní kuchaři mají restaurace v jedné ulici, ale nemohou si být vzdálenější. Číňan Sky Ko je vyhlášený lokální lidovou kuchyní, zatímco korejský šéfkuchař Paul Ahn získal ve Francii tři michelinské hvězdy. Kdo z nich zvítězí v televizní kuchařské soutěži? Výjimečný filmový zážitek pro všechny milovníky asijských pokrmů.

Bistro ramen (Ramen Teh) – Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. 

Cukrář (האופה מברלין) – Melancholická izraelsko-německá podívaná plná nevyslovených citů a pečení.
 

Nejen pro děti

Ratatouille (Ratatouille) – Eskapády krysáka Remyho, který se chce stát šéfkuchařem ve vyhlášené pětihvězdičkové francouzské restauraci, budou bavit nejen děti, ale i vás. Film plný vtipných zápletek neztrácí dech ani po letech.  

Zataženo, občas trakaře 1 & 2 (Cloudy with a Chance of Meatballs 1 & 2) – Jídlo padající z nebe! To je doslova splněný sen! Nebo není?! :-) Děti budou zaručeně nadšené.

Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory) – Režiséru Tim Burtonovi se podařilo podle předlohy Roalda Dahla natočit pestrobarevný film, který je plný nejen sladkostí, ale také poučení o tom, že se skromností, pokorou a dobrým srdcem nejdál dojdeš. Doporučujeme!

Sůl nad zlato – Přemíra soli škodí zdraví, zvyšuje krevní tlak a zatěžuje ledviny, ale bez ní to zkrátka není ono! Legendární scéna s fackou nám vyloudí úsměv na tváři i pomilionté.

Dařbuján a Pandrhola – Poučná pohádka o lidské (ne)dobrotě a spravedlivosti smrti sice není primárně o jídle, ale kdo z nás by si občas nepřál, aby ve strouhách teklo pivo a jitrnice rostly na stromech?
 

Se špětkou nostalgie

Návštěvníci – Kdo by si nemapatoval na amarouny?! 

Limonadový Joe – Padouch, nebo hrdina, my jsme jedna rodina! Asi nemusíme připomínat, že dodržovat pitný režim je v situaci, ve které se nacházíme, zcela zásadní. Dopřejte si doušek Kolalokovy limonády!
 

Pro drsňáky se silnějším žaludkem

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover) – Drama o manželce násilníka a zločince, která nachází útěchu v náruči mírného laskavého muže, jenž je pravidelným hostem manželovy restaurace.

Velká žranice (La Grande bouffe) – Čtyři muži se vydávají do vily na francouzském venkově, kde se rozhodnou ujíst k smrti. Režisér film pojal jako kritiku moderní konzumní společnosti.
 

Pro hloubavé

Nenápadný půvab buržoazie (Il fascino discreto della borghesia) – Při sledování filmu surrealistického klasika Louise Buñuela zaručeně dostanete hlad. A po jeho skončení můžete dlouho přemýšlet, co vlastně znamenal…

Související

4 filmy, které vás vytáhnou z podzimní deprese

Podzimní počasí přichystalo pošmourné dny, sluníčko se schovalo za mraky a současná situace ve společnosti náladě také...

Přidat komentář