Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na svatební dort

Svatba je událost, na kterou se nezapomíná. Pro většinu lidí jde opravdu o výjimečný den, který chceme zažít jen jednou. Proto si dáváme záležet i na těch nejmenších detailech. A svatební dort rozhodně detailem není. Jedná se o jeden ze symbolů svatebních oslav, a proto je dobré jeho přípravě a výběru tvůrce věnovat náležitou pozornost.

...

Historie svatebního dortu sahá až do starověkého Říma. V té době však měly svatební dorty zcela jinou podobu. Šlo o jednoduchý koláč z pšenice nebo ječmene, který se rozlomil nad hlavou nevěsty, aby se zajistila plodnost a štěstí. Moderní patrové svatební dorty se poprvé objevily v 17. století v Anglii. V tomto období bylo také zvykem, že dort byl zdoben jen bílou polevou, což symbolizovalo čistotu a panenství.

Také vzhled svatebního dortu podléhá módním trendům. Dnes se svatební dorty často zdobí květinami, složitým lemováním a různými detaily, které odrážejí styl a téma svatby. Mnohé páry se snaží z dortu vytvořit skutečně nezapomenutelný zážitek a propašovat právě tu svoji do žebříčků nejkrásnějších svatebních dortů na světě. Výjimkou nejsou ani celebrity, které velmi často sahají ak drahým materiálům a surovinám, jako jsou exotické květiny, ovoce či zlato.

Dnes se svatební dorty dodávají v různých tvarech, velikostech a příchutích a lze je přizpůsobit tak, aby odrážely vkus a preference nevěsty a ženicha. Některé páry se rozhodnou kromě klasického svatebního dortu připravit pro svatebčany i podobné cupcaky, macronky nebo koblihy. Každý z účastníků si tak může domů odnést miniaturu svatebního originálu.


Celý popis