Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Chlebíčky

Obložené chlebíčky platí za český „vynález“, který má na svědomí pražský velkolahůdkář Jan Paukert. S oblibou si na nich pochutnávali Pražané už začátkem minulého století a sláva chlebíčků přetrvává dodnes. Jejich výhodou je, že nikdy nemusí být stejné – jsou totiž dokonale přizpůsobivé. Můžete je podmazat pomazánkami, lahůdkovými saláty, čerstvým sýrem nebo máslem, zdobit salámy, klobásami, šunkami, sýry a zeleninou. Domácí i kupované chlebíčky tvoří neodmyslitelnou součást rodinných oslav i velkých rautů.

...

Největším hitem Paukertova lahůdkářství byl chlebíčekrostbífem a cibulovou majonézou. Dnes se patří mezi nejoblíbenější vajíčkovýšunkový chlebíček, které se připravují z plátku bílé veky se salátem a vějířky šunky či vařeným vejcem přelitým majonézou. Při domácí výrobě se nemusíte držet klasiky, naopak. Různorodé chlebíčky, které nabízejí různé kombinace chutí, je zábavné ochutnávat.

  • Vedle tradičního bramborového a vlašského salátu jsou velmi oblíbené i pomazánky na chlebíčky – ať už česneková, tuňáková, rokfórová nebo avokádová.
  • Stejně tak nemusíte zůstávat pouze u bílé veky, ale jako chutný podklad poslouží plátek tmavého chleba nebo bageta.
  • Ani zdobení chlebíčků není taková věda, jak se na první pohled může zdát. U některých moderních verzí je dokonce „nedbalá elegance“ přímo žádoucí.
  • Zmenšete chlebíček, zjednodušte zdobení a získáte lahodné jednohubky.

Jestliže se chystáte přichystat chlebíčky na oslavu a nechcete se držet klasiky, inspirujte se našimi recepty, ze kterých si rozhodně vyberete.


Celý popis