Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zálivky na salát

Teprve salátová zálivka nebo dresink dodají míse nakrájené zeleniny ten správný šmrnc. Ovšem musí být mistrně chuťově vyladěná! Ať už jde o slavnostní Ceasar salát s krutony nebo obyčejný okurkový salát, vhodně zvolené ingredience jsou pro úspěch zásadní. Připravte si třeba jednoduchou zálivku s medem, jogurtovo-citronovou zálivku nebo rychlý hořčicový dresink. Pokud si netroufnete suroviny odhadnout a potřebujete přesný recept, z této kategorie si jistě vyberete.

...

 

  • Podrobné informace o zálivkách na salát a dresinkách si můžete přečíst v článku Vše o salátových zálivkách: Jak připravit ty nejlepší?
  • Rychlou zálivkou vinaigrette můžete použít na listové saláty i další čerstvou zeleninu. Obecné pravidlo pro její přípravu je 3 díly oleje a 1 díl něčeho kyselého (citronová šťáva, balzamiko, jablečný ocet atd.). APoměr berte pouze jako orientační, protože záleží také na tom, ze které zeleniny salát připravujete. 
  • Do salátů používejte za studena lisované oleje, které jsou nejkvalitnější. Nejčastěji olivový, ale na dochucení můžete zkusit i sezamový, z vlašských ořechů, z vinných semínek nebo sezamovou pastu tahini.
  • Zálivku na salát doslaďte medem, třtinovým nebo kokosovým cukrem, datlovým a javorovým sirupem.

Celý popis