Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Makrela

Makrela je oblíbená tučná mořská ryba. Patří mezi významné zdroje bílkovin, omega-3 nenasycených mastných kyselin a řady prospěšných vitamínů a minerálů. Je vhodná jak pro pečení v troubě i přípravě na grilu. Svou slávu si vydobyla uzená makrela, ze které připravíte skvělou pomazánku nebo ji můžete jíst jen tak s chlebem.

...

 

  • Uzená makrela je výborná už sama o sobě. S nakrájenou cibulkou a kouskem čerstvého pečiva poslouží jako rychlá večeře.
  • Také z ní během chvilky připravíte rybí pomazánku, kterou můžete namazat na chleba, plátky veky či použijete na přípravu jednohubek. nebo použijete jako dip pro namáčení zeleninových špalíčků.
  • Podobně jako kapr nebo pstruh, i makrela je výborná na grilu. Stejně jako u ostatních ryb, ani zde není třeba výrazného koření. Postačí rybu zevnitř osolit, přidat bylinky, plátky citronu, případně nadrcený stroužek česneku.
  • Určitě neváhejte a pusťte so do pečení makrely také v troubě. Její příprava je skutečně snadná. Pokud si s tím nevíte rady, nechte se inspirovat některým z našich receptů.

Celý popis