Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na jehněčí kotlety

Jehněčí kotlety jsou často považovány za korunu jehněčího masa, díky skvělé kombinaci jemnosti a šťavnatosti. Připravují se z hřbetní části jehněte a často se připravují s kostí, což pokrmu dodává spoustu chuti. I na pohled jde o velmi atraktivní jídlo.

...

 

  • Receptů na dokonalou přípravu jehněčích kotletek existuje nespočet. Lze je upravit různými způsoby – od rychlé přípravy na grilu s olivovým olejem, solí a pepřem, přes pečení v bylinkové krustě, až po nakládání do marinád z bylinek, česneku a citronu.
  • V mnoha kulturách je oblíbené připravovat jehněčí kotlety s různými kořenícími směsmi, které zdůrazňují charakteristickou chut’ jehněčího.

Významnou vlastností jehněčích kotlet je jejich rychlá příprava. Na rozdíl od některých dalších částí jehněčího, kotlety nevyžadují dlouhé vaření. Při grilování nebo smažení na pánvi je nejlepší je připravovat krátce, aby zůstaly středně propečené a šťavnaté.

  • Jehněčí kotlety jsou výborným zdrojem bílkovin, železa a vitaminu B12. Při výběru jehněčích kotlet je dobré hledat maso světle růžové barvy s jemnou mramorovou texturou. Měly by být čerstvé a bez silného zápachu.

Celý popis