Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty s ginem

Gin je alkohol s typicky nahořklou chutí. Pije se samostatně, nebo jako součást oblíbených koktejlů. Mezi nejoblíbenější míchané nápoje patří jednoduchý gintonic, ale také koktejl Martini. Ten se proslavil i díky agentu 007 či Homeru Simpsonovi. Hlavní složkou ginu jsou bobule jalovce, které mu dodávají trpkou chuť. Další látky obsažené v ginu již závisí na konrétní receptuře – například skořice, zázvor, kardamom, mandle, či různé druhy bylinek. Gin musí obsahovat alespoň 37,5 % alkoholu.

...

 

Gin pochází z Nizozemska. Podobně jako v případě absintu, i gin byl nejprve používán výhradně jako lék. Užíval se na problémy s ledvinami. Za jeho proslavením stojí lékař Franciscus Sylvius, který jej představil světu koncem 17. století. Je však třeba uvést, že Sylvius se při výrobě ginu údajně inspiroval dávným receptem benediktinských mnichů z italského Salerma, který jej vyráběli již od 11. století.

Druhy ginu

  • London Dry gin – ačkoli se v názvu tohoto ginu objevuje město nad Temží, tento typ ginu se může vyrábět kdekoli, kde jsou dodrženy předepsané výrobní postupy. Londýn v názvu je jen poctou místu, kde byl tento suchý gin vyroben poprvé.
  • Jenever (genever) – toto označení je geograficky chráněno. Tento typ ginu se může vyrábět výhradně pouze v Nizozemsku, Belgii a několika oblastech Francie a Německa.
  • Pink gin – růžový gin – růžovou barvu získává z ovoce, koření nebo květin. Často se používá do koktejlů, a to nejen kvůli zajímavé chutě, ale zejména díky efektnímu zbarvení výsledného drinku.
  • American Dry gin – v těchto ginech je hořká chuť jalovce potlačena a překryta jinými zejména aromatickými surovinami
  • Navy strenght – gin s obsahem alkoholu minimálně 57,1%
  • Old Tom - jemnější a díky přidanému cukru i sladší druh ginu
  • Plymouth – krémovější typ ginu, který se připravuje ze směsi 7 přírodních surovin
 

Celý popis

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč