Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty s miso pastou

Miso pasta je tradiční japonská pasta vyrobená z fermentované sóji, rýže nebo ječmene. Je důležitou součástí japonské kuchyně a má mnoho využití v různých pokrmech. Miso pasta se používá k dochucení polévek, omáček, marinád a dalších pokrmů. Je klíčovým ingrediencí pro miso polévky, které jsou tradiční součástí japonské stravy. Kromě toho se miso pasta používá k marinování masa, ryb a zeleniny a dodává jim intenzivní chuť a vůni.

...


Existuje několik druhů miso pasty, včetně bílého, červeného a hnědého misa, které se liší podle použité suroviny a doby fermentace. Bílé miso je jemné a má mírně sladkou chuť, zatímco červené a hnědé miso jsou výraznější, pikantnější a mají hlubší aroma. Při výrobě miso pasty se suroviny fermentují za použití specifických kvasinek a bakterií. Proces fermentace je klíčový pro vytvoření charakteristické chuti a výživných vlastností miso pasty.

Pasta má v Japonsku dlouhou tradici a byla historicky ceněna nejen pro svou chuť ale i pro své zdravotní benefity, včetně podpory trávení a imunitního systému.
 


Celý popis