Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty s vodkou

Originální vodka je čirý a bezbarvý alkohol, který se vyrábí z obilovin – například pšenice, žita nebo ječmene. Má obvykle vysoký obsah alkoholu. Na rozdíl od jiných druhů alkoholu je vodka chutí i vůní velmi neutrální. Díky tomu se výborně hodí do koktejlů, jelikož nepřebíjí ostatní chutě v nápoji.

...

 

  • Vodka je velmi populární v Rusku, Polsku, ale také v pobaltských zemích či Švédsku. Mimo Evropu patří mezi největší milovníky vodky obyvatelé USA.
  • Kromě základní vodky se vyrábějí i různé ochucené alternativy, které voní či chutnají po ovoci.

Původ vodky je poněkud sporný, protože Rusko i Polsko si nárokují její objev. Předpokládá se, že výroba vodky začala již v raném středověku. Rozpoznat vysoce kvalitní vodku může být trochu problém, ale existuje několik signálů, na které je třeba si dát pozor a které vám mohou pomoci identifikovat vodku dobré kvality:

  • Vůně: Kvalitní vodka by měla mít čisté, neutrální aroma. Pokud zaznamenáte nějaké nepříjemné nebo silné pachy, může to být znak nižší kvality.
  • Chuť: Kvalitní vodka by měla mít hladkou, čistou chuť bez drsnosti nebo pálení. Měla by mít také jemnou sladkost a mírnou složitost chuti.
  • Textura: Vysoce kvalitní vodka by měla mít hladkou a sametovou texturu, která se snadno pije a nezanechává pocit pálení ani pachuť.
  • Čistota: Nejlepší vodky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních surovin a jsou několikrát destilovány, aby se odstranily nečistoty a zajistila se čistá, čistá chuť.
  • Filtrování: Mnoho vysoce kvalitních vodek je filtrováno přes aktivní uhlí nebo jiné materiály, aby se odstranily nečistoty a zlepšila se jejich chuť a textura.
 

Celý popis

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč
Dostupný
399 Kč